Samsung jest poważnym graczem na rynku inteligentnych zegarków. Jest już Gear 2, Gear 2 Neo i Gear Fit, a także weteran Galaxy Gear, ale oferta wciąż się powiększa, gdyż niedawno poznaliśmy Gear Live, którego zdjęcie macie powyżej i Samsungu Gear S, który być może już niebawem ujrzy światło dzienne. Wczoraj Koreańczycy opatentowali projekty trzech nowych zegarków w USA.

Czy nadchodzi trzecia generacja SmartWatch’y? Mają być one wyposażone w zaokrąglone wyświetlacze, podobnie jak w zegarku Moto 360. Port ładowania ma zostać przeniesiony w okolice sprzączki od bransolety, a kamera znowu ma znaleźć swoje miejsce na pasku, podobnie jak to było w Galaxy Gear. Nie wiadomo zatem czy wymiana paska będzie możliwa, a nawet jeśli to może być kosztowna. Kolejna nowość to podobno obsługa gestów, której czujnikiem być może będzie aparat wykrywający ruchy palców. Gesty mają posłużyć do sterowania urządzeniami takimi jak na przykład telewizory. Nie mam pewności czy komfortowo będzie się z nich korzystać, bo zależy to od umiejscowienia obiektywu.

Nie wiemy na jakim systemie będą bazowały nowe urządzenia. Może producent pokusi się o wypuszczenie jednego z Android Wear, drugiego opartego na Tinzen’ie, a trzeci to coś w stylu Gear Fit? Zważając jednak na to, że Android Wear świetnie sprawdza się na okrągłym wyświetlaczu, to właśnie na ten system może zdecydować się Samsung. Nie znana nam jest także specyfikacja jednak według mnie nie będzie ona znacząco odbiegać od poprzedników 2 generacji. Ciekawe jest też to, czy Samsung stworzy całkowicie nowy design czy może posłuży się tym z poprzednich wersji wprowadzając kilka modyfikacji.

Co według Was powinien posiadać i jak powinien wyglądać idealny inteligentny zegarek? Dobrze by było gdyby były one dostępne dla szerszej gamy smartfonów Samsunga? Podzielcie się opinią w komentarzach. Jeśli dowiemy się czegoś więcej na pewno damy Wam znać.

źródło: Mobilegeeks przez SamMobile 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *