Do 13. sierpnia, rzekomego debiutu Samsunga Galaxy Alpha coraz bliżej. Od kilku dni czekaliśmy na oficjalną zapowiedź firmy Samsung dla swojego nowego, przyszłego smartfona w metalowej obudowie. Do tej pory nic takiego nie miało miejsca, aż do dzisiaj. Koreańczycy prawdopodobnie zaprezentowali Samsunga Galaxy Alpha po naszej wschodniej granicy.

Docierają do nas informacje ze wschodu, jakoby w Rosji miała miejsce impreza o nazwie Samsung Galaxy Alpha Regatta, która została zorganizowana przez PROyachting. Oczywiste jest, że to wydarzenie było poświęcone Galaxy Alpha. Doniesienia z Rosji nie mówią nic o dostępności i cenie. Mogła to być po prostu impreza promocyjna na małą skalę, na której tylko nieliczni mieli szansę wypróbować urządzenie. Poinformowano jednak, że Samsung zamierza oficjalnie pokazać Galaxy Alpha w Rosji w przyszłym tygodniu i że urządzenie trafi na półki sklepowe w połowie września. Takie informacje by się zgadzały z wcześniejszymi przeciekami, które mówią, że Galaxy Alpha ma zostać zaprezentowany w środę 13. sierpnia.

Tymczasem w sieci po raz kolejny pojawiła się specyfikacja Galaxy Alpha. Tym razem jest już ona niemal oficjalna, czego dowodem jest poniższe zdjęcie. Wszystkie informacje zgadzają się z tymi z przed kilku dni, gdzie Galaxy Alpha będzie wyposażony w 4,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED w rozdzielczości HD 1280 x 720 pikseli, ośmiordzeniowy procesor Exynos 5433, 2 GB pamięci operacyjnej RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej bez możliwości rozszerzenia za pomocą kart microSD. Z tyłu producent umieścił 12-megapikselowy aparat, a 2,1-megapikselowy pojawił się z przodu nad ekranem. W smartfonie znajdziemy też Androida 4.4 KitKat z najnowszą nakładką oraz kilka rozwiązań z Galaxy S5 jak skaner odcisków palców i czujnik tętna. Poza tym Smartfon został wyposażony w baterię o pojemności 1860 mAh, łączność LTE, USB 3.0 i Bluetooth 4.0.

Specyfikacja Galaxy Alpha / fot. Tecmundo
Specyfikacja Galaxy Alpha / fot. Tecmundo

 

Sądzi się, że Samsung wypuści Galaxy Alpha na liczne rynki, więc może to być tylko kwestią czasu, kiedy to koreański gigant formalnie pokaże smartfon podczas imprezy po zachodniej stronie globu. Mam tylko nadzieję, że na tej liście pojawi się także Polska i Galaxy Alpha będzie dostępny także w naszym kraju.

A Wy co sądzicie o tych doniesieniach? Dajcie znać w komentarzach poniżej.

źródło: HI-TECHTECMUNDO przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *