W pierwszy dzień sierpnia pisaliśmy o tym, że na stronie GFXBench pojawiła się europejska wersja Galaxy S5 LTE-A. Wersja smartfonu, która jest dostępny tylko na koreańskim rynku, posiada bardziej wydajne podzespoły niż jego międzynarodowy pierwowzór. Wtedy także pisaliśmy, że europejska wersja będzie posiadać 5,2-calowy wyświetlacz, ale najnowsze informację twierdzą inaczej. Nie mniej, Galaxy S5 LTE-A zbliża się do Europy.

Po pojawieniu się w sieci różnych przecieków, Samsung Galaxy S5 LTE-A o nazwie kodowej SM-G901F został zatwierdzony przez Federalną Komisję Łączności, co oznacza, że telefon jest coraz bliżej zaprezentowania. Według dokumentów FCC, urządzenie posiada 5,1-calowy wyświetlacz oraz mierzy 140 mm wysokości i 72 mm szerokości. Nowy Samsung SM-G901F posiada Bluetooth 4.0 LE, NFC, dwuzakresową łączność Wi-Fi i LTE.

Wymiary i specyfikacja europejskiej wersji Galaxy S5 LTE-A SM-G901F
Wymiary i specyfikacja europejskiej wersji Galaxy S5 LTE-A SM-G901F / źródło: Mysamsungphones

 

Samsung SM-G901F również pojawił się na stronie Zumba, Indyjskiej bazie danych służącej do śledzenia importu, która natomiast twierdzi że Galaxy S5 LTE-A przeznaczony dla Europy będzie posiadał 5-calowy wyświetlacz. Warto dodać, że wersja SM-G901 według strony GFXBench, ma posiadać ekran o 0,2 cala większy. Mamy więc zbieżność informacji dotyczącej zastosowanej wielkości wyświetlacza. Więcej o specyfikacji SM-G901 przeczytacie tutaj.

W maju tego roku można było także dostrzec model SM-G901F w Profilu User Agent na oficjalnej stronie Samsunga. Wtedy według tego źródła, SM-G901F miał wyświetlacz FullHD (1920 × 1080 pikseli), czyli bez zmian porównując dane ze strony GFXBench w ostatnim czasie oraz procesor o taktowaniu 2,5 GHz z systemem Android 4.4.2 KitKat.

Oficjalna data premiery jak i cena Samsunga Galaxy S5 LTE-A dla starego kontynentu nie została jeszcze ogłoszona, ale skoro urządzenie przeszło testy FCC to już wkrótce powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej.

źródło: FCC, Zauba przez Mysamsungphones

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *