Samsung GALAXY K zoom jest następcą fotograficznej wersji poprzedniego flagowca – Galaxy S4 Zoom. Jednak jego poprzednik nie odniósł aż tak wielkiego sukcesu sprzedażowego jak oczekiwano. Głównym winowajcą była sporych rozmiarów obudowa, która uniemożliwiała wygodne korzystanie ze smartfonu. Właśnie ten mankament producent z Korei poprawił, bo teraz grubość tego urządzenia to 16,6 mm (dla porównania jego poprzednik miał 27 mm). W dodatku ulepszony został prawie każdy element. Ten wysiłek doceniła EISA (European Imaging and Sound Association).

Wyżej wymienione stowarzyszenie corocznie przyznaje nagrody w dziedzinie urządzeń mobilnych dla najbardziej zaawansowanego smartfonu, najlepszego fotograficznego smartfona, tabletu oraz zestawu audio i słuchawek nausznych. Zajmują się oni testowaniem wszelkich rzeczy związanych z elektroniką już od 32 lat, co oznacza, że dobrze znają się na swojej pracy. Tym razem Samsungowi przypadła nagroda w jednej kategorii, choć nad wyraz istotnej. Galaxy K Zoom okazał się najlepszym telefonem do fotografowania w roku 2014/2015. Zresztą sami spójrzcie na argumentacje decyzji:

Samsung Galaxy K zoom łączy w sobie cechy i funkcje smartfonu z dobrze funkcjonującym aparatem kompaktowym w jednym ciele. Urządzenie oparte na systemie Android i słynnej platformie Galaxy, wykorzystuje ekran AMOLED 4,8 cala, ale także optycznie stabilizowany 10-cio krotny optyczny power zoom. 20,7 milionowy przetwornik typu BSI CMOS umieszczony za obiektywem przekracza rozdzielczość wielu typowych aparatów kompaktowych, a to zapewnia doskonałą jakość obrazu, zwłaszcza w słabych warunkach oświetleniowych. Parametry ekspozycji takie jak przysłona, czas otwarcia migawki i ISO można ustawić ręcznie lub za sprawą automatycznych trybów Samsunga K Zoom. Dzięki Wi-Fi i łączności 3G/4G, obrazy mogą być udostępniane na portalach społecznościowych lub zapisane bezpośrednio do chmury, z miejsca w którym zostały wykonane. W pakiecie z aparatem otrzymamy specjalne oprogramowanie do edycji i udostępniania obrazów, które dodatkowo wzbogaca funkcje fotograficzne tego smartfonu.

komisja EISA 2014

Jak dla mnie Galaxy K zoom jest godnym następcą Galaxy S4 zoom oraz zapomnianego już Pixon’a 12, który obchodził niedawno piąte urodziny (a posiada wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 800 na 480 pikseli). Myślę, że najnowsze dziecko Samsunga jest jednym z lepszych telefonów w swojej kategorii. Mocny, a zarazem energooszczędny Exynos 5260, 2 GB RAM’u, w miarę smukła obudowa (jak na tego typu urządzenie), wyświetlacz 4,8′ HD Super AMOLED, Android KitKat oraz wyśmienity aparat z 10-krotnym przybliżeniem i optyczną stabilizacją obrazu. Naprawdę, ten sprzęt zasługuje na mocną piątkę. Zresztą co ja będę się rozpisywał, rzućcie okiem na naszą recenzję Galaxy K zoom.

Myślę, że ta nagroda na pewno poprawi sprzedaż tego modelu. W końcu jest to najlepszy smartfon do robienia zdjęć! A Wy mieliście z nim styczność? Jak go oceniacie? Co sądzicie o jego aparacie? Czekamy z niecierpliwością na Wasze komentarze.

źródło: EISA

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *