Im bliżej premiery Samsunga Galaxy Note 4 tym więcej przecieków na jego temat i tym większe zainteresowanie przyszłym tabletofonem. Co prawda premiera urządzenia dopiero za dwa tygodnie, ale to nie zmienia faktu, że informacje, które się pojawiają nie są ciekawe. Dzięki popularnemu benchmarkowi AnTuTu dowiadujemy się o wynikach jakie uzyskał Galaxy Note 4 pracując na procesorze Exynos 5433, a jakie na Snapdragonie 805.

W ostatni weekend Krzysiek informował Was o tym, że Samsung Galaxy Note 4 został przyłapany w benchmarku oraz o swoich wątpliwościach, co do prawdziwości screena z AnTuTu. Teraz doszły do nas informacje, że dwie różne wersje nadchodzącego tabletofonu Galaxy Note 4 zawitały do popularnego benchmarku AnTuTu. Pierwsza wersja napędzana jest przez autorski układ Exynos, a druga przez Qualcomm Snapdragon. Ten ostatni model jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Snapdragon 805 o taktowaniu zegara do 2,5 GHz i wspierany przez grafikę Adreno 420. Natomiast pierwszy układ wyposażony jest w 64-bitowy ośmiordzeniowy procesor Exynos 5433 o taktowaniu zegara do 1,3 GHz.

Jak widać ze zdjęciach poniżej, wersja Galaxy Note 4 z Exynosem 5433 uzyskała wynik 40303 punktów, a wersja ze Snapdragonem 805 uzyskała 37780 punktów. Łatwo jest policzyć, że autorski procesor Samsunga osiągnął wynik o ponad 2,5 tysiąca punktów wyższy niż procesor firmy Qualcomm. Warto zaznaczyć, że przed modelem z Exynosem 5433 znajduje się tylko układ Tegra K1 od NVIDIA. Galaxy Note 4 może być zatem pierwszym smartfonem Samsunga, który w AnTuTu przekroczył granicę 40 tysięcy punktów.

Samsung Galaxy Note 4 w AnTuTu
Samsung Galaxy Note 4 w AnTuTu / źródło: BGR

 

Do tej pory sądzi się, że procesor jest jedyną różnicą między dwoma wersjami nadchodzącego tabletofonu. Reszta specyfikacji przypuszcza się, że będzie taka sama i obejmować ma 5,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED w rozdzielczości QHD 2560 x 1440 pikseli, 3 GB pamięci operacyjnej RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat z tyłu w rozdzielczości 16 Mpix i przedni w rozdzielczości 3,68 Mpix. Całością ma zarządzać Android 4.4.3 KitKat, choć uważam, że na starcie będzie już wersja 4.4.4 KitKat skoro zaprezentowany parę dni temu Galaxy Alpha już taką wersję ma.

Dwie wersje Samsung Galaxy Note 4 w AnTuTu
Dwie wersje Samsung Galaxy Note 4 w AnTuTu / źródło: BGR

 

Premiera Samsung Galaxy Note 4 została zaplanowana na 3. września podczas konferencji UNPACKED 2014 Episode 2 w Berlinie.

Kierujecie się wynikami z benchmarków przy zakupie nowego smartfona, czy nie ma to dla Was większego znaczenia?

źródło: BGR przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *