Już za niecałe trzy tygodnie w berlińskim Tempodromie na gali Mobile UNPACKED 2014 poznamy następce Samsunga Galaxy Note 3. Smartfon nie byle jaki, bo wyczekiwany przez wszystkich miłośników technologii i wyposażony w najlepsze podzespoły dostępne na rynku. Specyfikację Galaxy Note 4 mogliśmy już oglądać kilka razy dzięki licznym przeciekom, które teraz wchodzą w decydującą fazę. Tym razem jednak źródłem informacji jest popularny benchmark, a dane tam zawarte wskazują na wyposażenie przyszłego Note’a. Ale czy rzeczywiście jest to prawdą?

Kilka dni temu oferta z Samsungiem Galaxy Note 4 pojawiła się w jednym z zagranicznych sklepów z elektroniką. Oczywiście nie zabrakło tam danych technicznych nowego przedstawiciela urządzeń z S-Pen, które były po prostu zbiorem tego, co do tej pory wypłynęło do sieci. W tym miejscu podzielam słowa Andrzeja, który napisał, że jest to próba zwrócenia na siebie uwagi, co niewątpliwie się udało. Wydaje mi się, że teraz jest podobnie. Jeden z zagranicznych serwisów udostępnił zrzut ekranu z AnTuTu, gdzie podobno widnieją dane Galaxy Note 4.

Jak to się mówi diabeł tkwi w szczegółach. Zacznijmy od tego, że screen jest w mizernej jakości, a gdy przyjrzymy się bliżej, sposób umieszczenia tam informacji budzi spore wątpliwości. Fakt faktem znajduje się tam prawdopodobna specyfikacja Galaxy Note 4, która wałkowana jest w sieci od kilku tygodni, ale prezentowany zrzut ekranu jest niedbale przerobioną grafiką z wynikami innego smartfonu. Świadczy o tym przede wszystkim błędne oznaczenie modelu (SM N910, a nie SM-N910), a także nierówno umieszczona nazwa procesora. Mało tego, test był przeprowadzany na starszej wersji programu (a jak wiadomo w najnowszej nieco zmienił się wygląd), a testowane urządzenie ma tylko 16 GB pamięci wbudowanej. Uważam zatem, że to fake. 

Galaxy Note 4 w AnTuTu
Galaxy Note 4 w AnTuTu / fot. Mobifo

 

A co Wy myślicie o powyższej grafice z benchmarku? Jest prawdziwa? Galaxy Note 4 poznamy 3. września na oficjalnej gali w Berlinie i tam wszystkiego się dowiemy.

źródło: Mobifo przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Samsung Galaxy Note 4 przyłapany w benchmarku… ale czy aby na pewno?”

 • Daniel
  17 sierpnia 2014 at 23:49

  Po cichu mam nadzieję, że to fake i dadzą 4GB ram, a jak nie to mogliby chociaż dać 3,5gb 🙂

  • 18 sierpnia 2014 at 01:09

   3,5GB na pewno nie będzie. Myślę, że zostaną przy 3GB, bo to optymalna ilość.

 • Endi
  18 sierpnia 2014 at 09:18

  Oby Fake ;p liczę na 4gb ram i co najmniej 64gb pamięci na dysku, a po co mi te 4gb? po to aby gdy mam otwarte 50 kart w chrome i masę aplikacji w tle telefon się nie ścinał.