Premiera Samsunga Galaxy Alpha już za nami. Nie jest już tajemnicą, że Galaxy Alpha posiada metalowe ramki wokół urządzenia. Jest to też najcieńszy smartfon z serii Galaxy, który ma 6,7 milimetrów grubości, zwartą konstrukcję oraz który wyróżnia się wyglądem spośród innych urządzeń Koreańczyków. Dziś Samsung pokazuje nam proces produkcji najnowszego przedstawiciela z linii smartfonów Galaxy – Galaxy Alpha.

W dobie komputeryzacji i automatyzacji nietrudno o perfekcję w tworzeniu urządzeń z najwyższej półki. Przy produkcji urządzeń inżynierom pomagają maszyny, które są odpowiednio zaprogramowane, aby wykonywać konkretne zadania. Na początku produkcji jest rzeźbiona rama urządzenia, aby potem z nieobrobionego materiału ukształtować niepowtarzalny design Galaxy Alpha. Poza tym, maszyny tworzą miejsca na takie rzeczy jak na przykład bateria, aby można było połączyć wszystko razem z ramą urządzenia. Następnie w zewnętrznej ramie są tworzone miejsca na główne przyciski do sterowania smartfonem takie jak, przycisk Home i przyciski głośności. Po tych czynnościach jest nadawany czarny, biały, srebrny, złoty lub niebieski kolor Galaxy Alpha, ramka jest szlifowana, aby nadać jej lśniący wygląd, a wyświetlacz jest płynnie łączony z ramą tworząc idealny kontrast między krawędziami, a matowym wykończeniem wokół ramki. Oczywiście opis procesu produkcji skróciłem do minimum i nie zagłębiałem się zbytnio w szczegóły, ponieważ zdjęcia, które zobaczycie pokażą Wam to najlepiej. Jeśli chcecie przeczytać cały proces produkcji to odsyłam do źródła.

Gdy Samsung Galaxy Alpha zostanie już stworzony, to przechodzi przez badania laboratoryjne w celu sprawdzenia trwałości. Smartfon poddawany jest kilka razy testowi upadku z różnych wysokości, aby ocenić odporność urządzenia. Poza tym smartfon poddawany jest też testom próby zginania i próbie nacisku, gdzie urządzenie jest naciskane z każdej strony w tym samym czasie oraz testowi przesuwania z boku na bok w przeciwne kierunki.

Proces rozwoju i testowania może być bardzo długi i wymagający, aby stworzyć urządzenie wysokiej jakości, które sprosta potrzebom konsumentów na całym świecie. Z drugiej jednak strony lepiej dostać urządzenie, które zostało poddane skrupulatnym badaniom, aby potem móc w pełni cieszyć się z jego użytkowania. Taką drogę przechodzi niemal każdy smartfon Samsunga, a na przykładzie mogliśmy to zobaczyć.

źródło: Samung Tomorrow

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Samsung pokazuje jak powstaje Galaxy Alpha”

  • samguy
    23 sierpnia 2014 at 13:06

    Czy ja dobrze widzę, że tych aluminiowych ramek jest wiele kolorów?