Swego czasu dużo piszemy odnośnie nadchodzącego tabletofonu od Koreańskiego producenta, czyli Samsungu Galaxy Mega 2. Z dotychczasowych informacji jakie wyciekły do sieci, mogliśmy na pierwszych zdjęciach zobaczyć prawdopodobny wygląd Galaxy Mega 2 oraz pełną specyfikację tego urządzenia. Pisaliśmy też o tym, że premiera Galaxy Mega 2 zbliża się wielkimi krokami. Wygląda na to, że prezentacja tego modelu jest naprawdę blisko, ponieważ Galaxy Mega 2 pojawił się w jednym z zagranicznych sklepów.

Malezja ma być prawdopodobnie jednym z pierwszych krajów gdzie będzie można zakupić najnowszy tabletofon. Zagraniczny sklep SenHeng w Malezji rozpoczął przedsprzedaż Samsunga Galaxy Mega 2. Jak można zobaczyć na zdjęciach, smartfon został wyceniony na RM 1.299, co po przeliczeniu daje nam około 1295 złotych.

Specyfikacja Samsunga Galaxy Mega 2 potwierdza się po raz kolejny i obejmuje 6-calowy wyświetlacz TFT w rozdzielczości HD 1280 x 720 pikseli, co daje nam zagęszczenie 245 pikseli na cal, 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz, 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD. Wcześniej pisaliśmy o 16 GB pamięci wewnętrznej, więc całkiem możliwe, że będzie kilka wersji o różnej pojemności na dane, bo ta z malezyjskiej oferty ma 8 GB. Poza tym, tabletofon ma posiadać 8 Mpix aparat główny i Android 4.4 KitKat.

Samsung Galaxy Mega 2
Samsung Galaxy Mega 2 / źródło: Senheng

 

Nadal nie poznaliśmy jaki procesor będzie zarządzał Samsungiem Galaxy Mega 2, ale poznaliśmy cenę, która nie jest jakoś strasznie wygórowana, zważywszy na to, że Galaxy Mega 6.3 w tym kraju wyceniono na RM 1.594, czyli około 1590 złotych. Dowiadujemy się również, że smartfon ma być dostępny w kolorze czarnym i białym. Całkiem możliwe, że są to wiarygodne informację, ponieważ Galaxy Mega 2 został też umieszczony na papierowej gazetce, a tą tworzy się zazwyczaj jak produkt jest gotowy do wejścia na rynek lub są to jego pierwsze dni w sprzedaży. Takie działania wiążą się z kosztami i nie sądzę, aby sklep wydał pieniądze na reklamę nie mając żadnych informacji na temat urządzenia.

Reklama Samsunga Galaxy Mega 2
Reklama Samsunga Galaxy Mega 2 / źródło: Senheng

 

Są to jak na razie niepotwierdzone informację, ale wszystko powinno wyjaśnić się, gdy Samsung oficjalnie zaprezentuje Galaxy Mega 2. Całkiem możliwe, że zrobi to po cichu, jak z innymi smartfonami ze średniej półki (np. Galaxy Core LTE czy Grand 2), ale mam nadzieję, że spotkamy go na IFA 2014.

Czekacie na Samsunga Galaxy Mega 2?

źródło: Senheng przez SoyaCincau

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *