Premiera, na której Samsung zaprezentował światu swoje najnowsze urządzenia, już za nami. Na konferencji koreański producent zaprezentował swój najważniejszy tabletofon oraz jego odmienną wersję w postaci zakrzywionego ekranu na prawym boku. Chodzi oczywiście o Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge, które są obecnie najmocniejszymi urządzeniami na rynku. Oba smartfony posiadają także mnóstwo ciekawych i przydatnych funkcji, a jedną z nich jest Wide Selfie. Co to takiego?

W ostatnim czasie zauważyć można rosnącą modę na wykonywanie zdjęć autoportretowych, czyli tak zwane selfie. Koreańczycy najwyraźniej ten trend dostrzegli i postanowili stworzyć funkcję właśnie do takich zdjęć. Najwięcej uwagi Samsung poświęci Galaxy Note 4 i to właśnie przy omawianiu tego modelu została pokazana funkcja Wide Selfie. Dzięki niej, za pomocą przedniej kamery, która ma rozdzielczość 3,7 Mpix będziemy mogli wykonywać panoramiczne zdjęcia selfie. Prawda, że brzmi to ciekawie?

Jak już wspomniałem, Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge ma przedni aparat 3,7 Mpix z jasnym obiektywem (F 1,9). Przedni aparat wykonuje podstawowe zdjęcia w zakresie 90 stopni, ale jeśli to okaże się za mało dla selfie, to po przełączeniu się na funkcję Wide Selfie będziemy mogli wykonać zdjęcie o szerokości 120 stopni. Co ciekawe, do wykonania takich fotografii posłuży nam sensor umieszczony tuż pod tylnym aparatem. Moim zdaniem genialne i wręcz przydatne rozwiązanie.

Mnie osobiście cieszy fakt, że Samsung rozwija już istniejące funkcje i aplikację, a dobrym przykładem jest tutaj opisywany właśnie tryb Wide Selfie. Teraz aktorzy na czerwonym dywanie nie będą musieli się ściskać i walczyć o kadr, gdy mają funkcję do robienia panoramicznych zdjęć selfie.

Wide Selfie w Galaxy Note 4
Wide Selfie w Galaxy Note 4 / fot. Galaktyczny

 

Co sądzicie o trybie Wide Selfie? Przydatna funkcja, czy tylko bajer?

źródło: SamsungTomorrow przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *