Targi IFA 2014 przyniosły nam wiele nowości od koreańskiego producenta. Mogliśmy poznać Gear S, okulary rozszerzonej rzeczywistości Gear VR Premiera następcy Note’a 3 było rzeczą oczywistą już od jakiegoś czasu, lecz nie obyło się bez zaskoczenia. Był nim Galaxy Note Edge z zakrzywionym ekranem. Światło dzienne ujrzał też prawdziwy gigant w kategorii telewizorów z zakrzywionym ekranami. Tak, 105 cali zrobi wrażenie na każdym i obok takiego sprzętu trudno przejść obojętnie. Jest to największy na świecie Curved TV.

Specyfikacja jest znakomita, gdyż matryca posiada rozdzielczość 5210 x 2160 pikseli. Panoramiczne proporcje 21:9 zaskakują tak bardzo jak i wyświetlany obraz, który przez zastosowanie nowoczesnych technologii i rozwiązań jak Samsung Peak Illuminator ma niesamowity kontrast, nasycone kolory, większą jasność i większą ilość szczegółów. Z dźwiękiem też nie powinno być problemów, gdyż wrażenia jak w kinie zapewni 160-watowy głośnik.

Jest to ciekawa propozycja i chciałbym z niej skorzystać, lecz pozostaje kilka kwestii do omówienia. Pierwszą z nich jest cena, której jeszcze nie znamy, ale zapewne niska nie będzie, a na zakup będą mogli sobie pozwolić nieliczni. Tak, zawiedzeni mogą być też posiadacze małych pomieszczeń, ale nie ukrywajmy, że na taki telewizor zdecydują się właściciele najwiekszych i najdroższych kilkusetmetrowych apartametów.

Samsung UHD Curved TV 105 cali
Samsung UHD Curved TV 105 cali // fot. Samsung

 

Gdybym miał okazję na pewno sprawił bym sobie takie cacko. A wy Drodzy Czytelnicy co o nim sądzicie? Cy według was to przesada? Czy może skusilibyście się na tą propozycję? Podzielcie się opinią w komentarzach!

źródło: Samsung Tomorrow

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *