Każdy chyba się ze mną zgodzi, że w dzisiejszych czasach fotografowanie smartfonami jest coraz bardziej powszechne. Smartfony mamy zawsze przy sobie i nie zajmują dużo miejsca w porównaniu z profesjonalnymi aparatami. Oczywiście jakość zdjęć jest nieporównywalnie słabsza od lustrzanek z większymi obiektywami, ale użytkownicy smartfonów są wstanie to zaakceptować, aby mieć komfort użytkowania. Jak wiemy, profesjonalny zestaw do zdjęć swoje waży i często jest potrzebna dodatkowa torba czy plecak, aby ten sprzęt przenosić.

Na targach IFA można było spotkać dziennikarzy z profesjonalnymi aparatami, statywami i innymi rzeczami wspomagające fotografowanie. Była to zdecydowanie większa część ludzi, ale nie ma co się dziwić jeśli chcieli robić dobrej jakości materiały. Wśród tłumów można było też dostrzec ludzi robiących zdjęcia swoimi smartfonami. W dzisiejszych czasach zdjęcia wykonane telefonami są na bardzo dobrym poziomie. Producenci dwoją się i troją, aby produkować coraz to lepsze soczewki, które złapią więcej światła. Pracują także nad aplikacjami, które mają nakładać różnego rodzaju filtry na wykonane zdjęcie.

Swój udział w mobilnej fotografii chcą mieć również inne firmy, które produkują obiektywy do smartfonów. Dzięki tym akcesoriom aparaty w telefonach zyskują nowe możliwości fotografowania. Jedną z nich jest firma Olloclip, która stworzyła specjalny obiektyw dla Samsunga Galaxy S4 oraz S5.

Obiektywy Olloclip dla smartfonów Samsung Galaxy S4 i S5 można zamówić w przedsprzedaży za 69 dolarów na stronie producenta. W zestawie znajdziemy obiektyw typu rybie oko (fish-eye), szerokokątny obiektyw o jeszcze szerszym polu widzenia niż w smartfonie oraz dwa macro – 10x i 15x z odpowiednio 18 i 12 mm dystansem ostrzenia. Wraz z nimi dostępny będzie specjalny klips mocujący obiektyw do obudowy smartfonów.

Co sądzicie o takich akcesoriach, które wspierają aparaty w smartfonach?

źródło: Olloclip

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Obiektywy Olloclip dla Samsunga Galaxy S4 i Galaxy S5”

  • 9 września 2014 at 12:37

    „Jedną z nich jest firma Olloclip, która stworzyła specjalny obiektyw dla Samsunga Galaxy S4 oraz S5” – olloclip to firma, która – jako pierwsza – zaczęła robić obiektywy do iPhone’ów (począwszy od iP4), potem do iPadów, aż w końcu zaprojektowali uchwyt do Samsungów. Uchwyt, bo same obiektywy są takie identyczne dla wszystkich urządzeń.

  • Gregoir
    10 września 2014 at 23:49

    Fajnie że nie zapomnieli o S4 🙂 przyda mi się czasami taki dodatek