O okularach Samsunga, które mają być konkurencją dla Google Glass mówi się już jakiś czas. Koreańczycy mają dosyć spore doświadczenie w smart-urządzeniach. W końcu Gear S jest już szóstym smartwatchem Samsunga. Z pewnością są gotowi, aby wydać kolejny nowy produkt, czyli Samsung Gear Blink, bo tak prawdopodobnie mają się nazywać nowe smart-okulary od Samsunga. Mówi się także o premierze, która ma być w marcu przyszłego roku.

Jak donoszą zagraniczne media, smart-okulary Gear Blink firmy Samsung mają zostać pokazane w marcu przyszłego roku podczas konferencji. Jest to całkiem możliwe, ponieważ w tym okresie koreański producent prezentuje kolejnego flagowca z serii Galaxy S. Wcześniej mówiło się o targach IFA 2014, ale jak już wiemy takie urządzenie nie zostało pokazane. Jedną z cech Gear Blink może być wykorzystanie zwiększonej rzeczywistości w celu wyświetlenia wirtualnej klawiatury na rękach użytkownika, tak aby można było pisać „w powietrzu”. Sam nie wiem, czy takie rozwiązanie będzie wygodne dla użytkownika. Bardziej stawiam na to, że Koreańczycy jeszcze bardziej rozwiną swoją aplikację S Voice.

Niestety nie ma wiele informacji o specyfikacji Gear Blink, ale jeśli raporty nie kłamią, okulary będą zasilane przez autorski system operacyjny Samsunga, czyli Tizen. Nie wiadomo nawet jak wyglądać mogą przyszłe smart-okulary. Co prawda szkice zostały ujawnione w dokumentach patentowych, ale jak wiemy wygląd może się w dniu premiery znacząco różnić.

Co myślicie o Samsungu Gear Blink? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

źródło: TizenExperts przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *