Kilkanaście dni temu przedstawiłem Wam pewne etui dedykowane do Samsunga Galaxy Tab S 8.4, którym był Book Cover. Tym razem w moje ręce wpadła można powiedzieć, że „okrojona wersja” wspomnianego przed chwilą etui. Simple Cover, bo o nim mowa jest kolejnym orginalnym akcesorium do Galaxy Tab S jakie chce Wam zaprezentować. Zacznijmy jednak od samej nazwy tego produktu. Słowo „Simple” chyba większości z nas kojarzy się  z czymś uproszczonym i rzeczywiście tak jest.

Na pierwszy ogień pójdzie sama konstrukcja owego pokrowca. Simple Cover jest znacznie odchudzony w stosunku do Book Cover’a, ponieważ zrezygnowano tutaj z ochrony tylnej części urządzenia. Obudowa jest  w około 80% zupełnie odsłonięta. Jaka jest wada takiego rozwiązania? Niestety obiektyw aparatu jest narażony na różne uszkodzenia, bo oczko aparatu wystaje kilka milimetrów ponad obudowę. Tak jak w przypadku Book Cover’a, również to etui mocujemy na tablecie poprzez dwa zatrzaski na obudowie. Tutaj po raz kolejny nasuwa nam się na myśl słowo „simple”, bo połączenie etui z tabletem jest dziecinnie proste.

Jeśli lubicie umieścić swój tablet w różnych pozycjach tak jak w przypadku Book Cover’a to niestety się zawiedziecie. Simple Cover przez swoją konstrukcję nie pozwala w żaden sposób podeprzeć naszego urządzenia. Ma to także swoje plusy. Dzięki temu etui nasz Galaxy Tab S nie sprawia wrażenia większego i cięższego. Pokrywa chroniąca ekran, czyli główna część pokrowca typu Simple Cover posiada w sobie specjalny magnes, dzięki czemu ekran będzie automatycznie wybudzany i usypiany. Od środka Simple Cover pokryto specjalną mikrofibrą zapobiegającą rysowaniu się ekranu, która jest miła w dotyku. Krawędzie etui są wykonane w bardzo staranny sposób, a przeszycia sprawiają wrażenie bardzo solidnych. Sama tekstura Simple Cover’a jest identyczna jak w Book Cover, ale z jednym małym wyjątkiem. Ta w uproszczonej wersji sprawia wrażenie dużo bardziej plastikowej w dotyku.

Cena? No właśnie ponownie jest trochę przesadzona. Simple Cover wyceniono na około 120 złotych, co według mnie jest zdecydowanie za dużą kwotą, w porównanie do tego co otrzymujemy. Wadą, o której nie wspomniałem wcześniej jest również to, że etui w bardzo łatwy sposób może się nam otworzyć, a wtedy ekran jest narażony na zarysowania przykładowo podczas upadku. Niemal za każdym razem, kiedy tablet będzie w drodze na podłogę, etui się otworzy.

Niemniej jednak pomimo swoich kilku wad Simple Cover bardzo mi podpasował. Powody są dwa – nie powiększa on znacząco urządzenia, a także nie dodaje zbędnego balastu. Co Wy sądzicie o Simple Cover? Jakiego etui używacie do swoich Tab’ów S? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach poniżej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Recenzja etui Simple Cover dla Galaxy Tab S 8.4 – Jakość dobra, ale znowu wysoka cena”

 • gość
  13 września 2014 at 14:33

  A mi – pomimo globalnego zachwytu – nowe etui wcale się nie podoba, wolałbym sprawdzone z poprzednich wersji tabów etui które zachodzą na krawędzie i szczelnie chronią tablet przed kontaktem z tym co otacza go podczas przenoszenia np. wewnątrz torby/plecaka gdzie tablet nierzadko narażony jest na kontakt z różnymi innymi rzeczami które mamy w środku. Z resztą nietrudno wyobrazić sobie masę innych sytuacji gdzie etui powinno spełnić swoje zadanie ochronne – na półce w aucie podczas jazdy (po Polskich drogach…), w pracy/w domu na stole/biurku gdzie w ferworze różnych obowiązków w twórczym nieładzie „wala” się masa różnych przedmiotów i wygodnie by było móc odłożyć tablet (w etui) bez obawy że się ramka przerysuje (co przy obecnych etui jest jak najbardziej możliwe), itp, itd. Generalnie jestem zdania że jeśli chciałbym aby tablet pięknie się reprezentował to jednym ruchem wypinam go z etui i jest tak jak matka natura go stworzyła w całej swojej rozciągłości, a kiedy chciałbym być spokojny o jego kondycję to w 100% powinno zapewnić mi to dedykowane etui, co niestety ale te zaprezentowane wraz z nowymi tabami S nie zapewniają. A szkoda bo te poprzednie wcale brzydkie i toporne nie były (co próbuje nam się wmawiać przy okazji prezentacji ich następników) a zapewniały naprawdę komfort w miarę bezpiecznego użytkowania ich zawartości.
  Takie jest moje zdanie – użytkownika chyba wszystkich poprzednich tabów od samsunga w rozmiarach ~7-8 cali.

  • 14 września 2014 at 12:50

   zawsze możesz kupić takie, które będzie grubsze i bardziej chroniło tablet.