Niestety, a może stety czas leci nieubłaganie i od zaprezentowania najnowszego i najbardziej wydajnego urządzenia na rynku przez Koreańczyków minęło już  trzy tygodnie. W tym roku Samsung Galaxy Note 4 i Galaxy Edge będą posiadały procesor Snapdragon 805 lub Exynos 5433. Miesiąc temu pisaliśmy już o wyniku jaki osiągnął Galaxy Note 4 ze Snapdragonem 805 w AnTuTu jeszcze przed oficjalną premierą tabletofonu. Dzisiaj dotarł do nas wynik, który zdecydowanie różni się od tego wcześniejszego, ale również wynik jaki osiągnął Galaxy Note Edge z Exynosem. Jaki to wynik i która wersja okazała się lepsza?

Do sieci przedostały się zrzuty ekranu z popularnego benchmarku AnTuTu, na których widać wyniki jakie osiągnął Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge. Na zdjęciu poniżej widzimy, że Samsung N910S, czyli Galaxy Note 4 ze Snapdragonem 805 zdobył w AnTuTu48285 punktów, podczas gdy wcześniejszy wynik mówił o 37780 punktach. Jak widać inne urządzenia zostały daleko w tyle. Najnowszy tabletofon Samsunga z procesorem od Qualcomma był testowany przecież w tym samym benchmarku i naprawdę nie wiem skąd aż tak duża różnica między tymi wynikami. Możliwe, że wcześniejsza wersja, która była testowana miała mniej RAMu lub mniejsze taktowanie zegara.

Samsung Galaxy Note 4 ze Snapdragonem 805
Samsung Galaxy Note 4 ze Snapdragonem 805 / fot. AnTuTu

 

Na kolejnym zdjęciu widzimy Samsunga N915L, czyli Galaxy Note Edge, który posiada autorski procesor firmy Samsung, czyli Exynos 5433 i który zdobył aż 47918 punktów. A więc, jak nietrudno policzyć, o 367 punktów mniej niż wersja ze Snapdragonem. Jak widać oba procesory osiągają w popularnym benchmarku AnTuTu podobny wynik i wydaje się, że wynik pokazuje znikomą różnicę w wydajności obu urządzeń. Jednak nie wydaje mnie się, że nie będzie żadnej różnicy wydajności między Galaxy Note 4, a Galaxy Note Edge.

Samsung Galaxy Note Edge z Exynosem 5433
Samsung Galaxy Note Edge z Exynosem 5433 / fot. AnTuTu

 

Wynik ten jest z pewnością dość interesujący, ponieważ Exynos 5433 może uruchomić wszystkie osiem rdzeni w tym samym czasie, nawet gdy są one w niższej prędkości zegara niż cztery rdzenie Krait 450 w Snapdragonie 805, a mimo to uzyskał troszkę mniejszy wynik. Warto tutaj zaznaczyć, że oba procesory pobiły dotychczasowy rekord, który należał do NVIDIA Tegry K1 – 41736 punktów.

Więcej odnoście Samsunga Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge przeczytacie tutaj i tutaj. A tymczasem podzielcie się swoimi opiniami na temat wyników z benchmarku AnTuTu jaki uzyskał Galaxy Note 4 i Note Edge.

źródło: MutantCellMutantCell przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge w AnTuTu”

  • aplauz
    25 września 2014 at 20:05

    To są wyniki z antutu 5.1 , a w artukule o benchmarku z przed premiery widnieje antutu 4. W najnowszym antutu osiąga się wyniki znacznie wyższe niż w starszym, więc stąd ta różnica.