Samsung Galaxy Note 4 zbliża się wielkimi krokami, ale zanim przywitamy najnowszego przedstawiciela rodziny Note, przyjrzyjmy się prekursorowi nowej serii – Galaxy Alpha. Urządzenie, które tak naprawdę wyznacza nowy design urządzeń koreańskiego producenta. Nie da się ukryć, że zarówno Note 4 jak i cała nadchodząca seria A bazują na wyglądzie Alphy. Tytułem wstępu pragniemy dodać, że urządzenie możemy testować dzięki sklepowi Sferis za co bardzo dziękujemy. Rozpakowujemy?

Nie będziemy omawiać samego procesu odpakowania, gdyż możecie zobaczyć go na filmie, ale warto wspomnieć o kilku aspektach. Samsung Galaxy Alpha to zupełnie nowe urządzenie. Nie można go porównać ani do Samsunga Galaxy S5, ani mniejszej wersji Mini. Wasze obiekcje odnośnie tego, że bateria jest za mała, a brak microSD jest niedopuszczalny, chcemy dokładnie sprawdzić i na tym się skupimy przede wszystkim. Z drugiej strony jesteśmy otwarci na kolejne pytania i przez najbliższe 2 tygodnie postaramy się na wszystkie odpowiedzieć. Piszecie również, że „Es piątka” mogła tak właśnie wyglądać i tu przyznajemy Wam rację, że urządzenie wygląda obłędnie. Warto dodać, że Alpha posiada solidną specyfikację z procesorem Octa Core (cztery rdzenie 1,8 GHz + cztery rdzenie 1,3 GHz) i 2 GB pamięci RAM na czele. Pamiętano o wszystkich najważniejszych funkcjach i czujnikach jak skaner odcisków palców, pulsometr czy tryb prywatności. Niech Was nie zwiedzie 12 MPix aparat. Jeśli ww. wersja robi tak samo dobre zdjęcia jak testowa to możemy być spokojni o jakość fotek. Samsung Galaxy Alpha może okazać się ogromną konkurencją dla „Es piątki” i postaramy się rozstrzygnąć ten pojedynek. My zaczynamy testy, a Was zapraszamy do galerii i filmu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 replies on “Samsung Galaxy Alpha – rozpoczynamy testy”

 • darecki
  1 października 2014 at 20:27

  Widziałem go na żywo w Media Markt i przyznam, że telefon robi niesamowite wrażenie !!

 • Krzysztof
  1 października 2014 at 20:41

  Czy tak samo ma szpary miedzy ramka a wyswietlaczem jak note 4 ?

 • Guest
  1 października 2014 at 20:48

  Bateria…

 • Guest
  1 października 2014 at 20:50

  Bateria

 • ktoś inny
  2 października 2014 at 07:34

  Alpha będzie hitem w 4 kwartale. Czuję w kościach.

 • Kozo
  2 października 2014 at 08:29

  Widziałem go na żywo w MM – rewelacja jeśli chodzi o wykonanie – szczególnie w dotyku tylna klapka – natomiast denerwuje mnie nagłe zastosowanie nano-sim chociaż miejsce jest na micro i fakt braku opcji ładowania indukcyjnego do którego się bardzo przyzwyczaiłem – juz to widzę jak po miesiącu będzie wyglądała metalowa ramka w okolicy portu USB 😉