Zdaję sobie sprawę jak wiele osób czeka na dostępność Samsunga Galaxy Note 4 w naszym kraju. Sprzedaż najprawdopodobniej ruszy już 24 lub 25. października, a jak dobrze pójdzie nawet 10. października, czyli już za 8 dni. Nieustannie śledzimy strony Samsunga i jeśli pojawi się już ostateczna data sprzedaży Galaxy Note 4 to dowiecie się tego jako pierwsi. Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne wyniki Samsunga Galaxy Note 4 z benchmarków. Jednym słowem najnowszy tabletofon Koreańczyków kosi konkurencję.

Jeśli mieliście jakieś wątpliwości co do wydajności Samsunga Galaxy Note 4 to po przeczytaniu tego artykułu będziecie mieć pełny obraz tego jaka moc obliczeniowa znajduje się pod maską Note’a 4. Należy jednak zaznaczyć, że wyniki jakie osiągnął czwarty Note (SM-N910) dotyczą wersji z Exynosem 5433, który będzie w głównej mierze dostępny na rynku Azjatyckim. Niemniej jednak wersja ze Snapdragonem 805, przeznaczona na rynki zachodnie i Stany Zjednoczone, powinna osiągnąć mniej więcej podobne wyniki, co wersja z autorskim SoC Samsunga. Należy także zaznaczyć, że wariant Galaxy Note 4 z Exynos’em 5433 ma jedną ważną zaletę, w przeciwieństwie do 32-bitowego Snapdragona 805. Autorski procesor Samsunga – Exynos 5433 może działać w 64-bitowym trybie, a więc będzie on w przyszłości bardziej funkcjonalny, aby korzystać w pełni z ulepszeń jakie zaserwuje nam Android L, który ma wprowadzić wsparcie dla 64-bitowych układów.

Przejdźmy jednak do wyników jakie osiągnął Galaxy Note 4 w benchmarkach. Jak widzimy z poniższych zdjęć Galaxy Note 4 to bestia – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wydajność procesora graficznego Mali T-760 jest zdecydowanie imponująca, ale wymagająca rozdzielczość Quad HD 1440 x 2560 pikseli zbiera swoje żniwo. Jeśli chodzi o wyniki na włączonym ekranie jakie prezentuje 3D Benchmark, można zobaczyć jak Note 4 ustępuje na tle swojego poprzednika, nie porównując go już z iPhone’em 5S, który ma lepszy wynik, co jest spowodowane mniejszym wyświetlaczem i mniejszą rozdzielczością. Osobiście uważam, że porównywanie Note’a 4 z iPhone’em 5S mija się z celem, gdyż są to zupełnie inne urządzenia. Jak na ekran o rozdzielczości QHD wyniki są bardzo dobre. Poniżej macie więcej wyników.

Trzeba przyznać, że Samsung Galaxy Note 4 w benchmarkach radzi sobie całkiem nieźle i bije konkurencję. Może w niektórych kwestiach ustępuje, ale i tak dalej są to zadowalające wyniki. A Wy co sądzicie o tych danych?

źródło: Playwares przez G4Games

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *