Mamy dla Was kolejne wieści na temat nadchodzącego urządzenia Koreańczyków. Jeden ze smartfonów Samsunga z serii A – Galaxy A5 pojawił się w benchmarku. Model ten jest zaliczany do smartfonów klasy średniej. Urządzenie to trafiło do benchmarku GFXBench, dzięki któremu dowiedzieliśmy się zupełnie nowych informacji. Mówiąc prościej, dane na temat specyfikacji Samsunga Galaxy A5 różnią się od tych poznanych jakiś czas temu.

Na stronie GFXBench pojawił się Samsung Galaxy A5 SM-A500 oraz jego specyfikacja. Wcześniejsze przecieki mówiły o 5-calowym ekranie w Galaxy A5, jednak według benchmarku GFXBench, smartfon posiada 4,8-calowy wyświetlacz o tej samej rozdzielczości – HD. Co ciekawe, jak się okazuje sercem urządzenia ma być czterordzeniowy Snapdragon 410 o taktowaniu zegara 1.2 GHz, a nie jak dotąd przypuszczano Snapdragon 400. Jest to zdecydowanie lepsza wiadomość, ponieważ Snapdragon 410 wspiera 64-bitowe przetwarzanie. Za grafikę ma odpowiadać Adreno 306. Inną zmianą jest aparat główny, który ma wynosić, nie 13, a 12 Mpix, czyli tyle samo co w Galaxy Alpha. Przeglądając dalej specyfikację poznajemy w końcu ilość pamięci RAM. Galaxy A5 ma posiadać, aż 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Dlaczego, aż? Ponieważ, jak wiemy, smartfon zaliczany jest do średniej klasy, na co zresztą wskazują pozostałe parametry. W sumie cieszyć może fakt, że Samsung podnosi niektóre parametry w tej klasie.

Reszta specyfikacji nie uległa zmianom i obejmuje 5 Mpix aparat przedni oraz 16 GB pamięci wbudowanej. Smartfon zarządzany będzie przez Androida 4.4.4 KitKat z najnowszą nakładką TouchWiz, a energii dostarczy bateria o pojemności 2330 mAh.

Samsung Galaxy A5 w benchmarku
Samsung Galaxy A5 w benchmarku / fot. GFXBench

 

Niewątpliwie są to dla nas dobre wieści, bo zamiast Snapdragona 400, Galaxy A5 otrzyma Snapdragona 410 ze wsparciem dla 64-bitowej architektury i 2 GB pamięci RAM. Jedynie może smucić fakt mniejszego ekranu, który zmalał o 0,2-cala, ale nie powinno to być dużym zmartwieniem. Więcej o serii Galaxy A przeczytacie tutaj.

źródło: GFXBench przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *