Coraz częściej w sieci pojawiają się dane na temat najnowszej serii A od Samsunga. Kilka dni temu informowaliśmy Was o wycieku zdjęć Samsunga Galaxy A5 i Galaxy A3. Wczoraj do internetu przedostały się kolejne fotografie tych smartfonów. Trzeba przyznać, że oba urządzenia na zdjęciach prezentują się wyśmienicie.

W serwisie społecznościowym Twitter, na profilu @AndroidMX zostały umieszczone zdjęcia Samsunga Galaxy A5 i Galaxy A3. Według strony Mexican Android, Galaxy A5 posiada aluminiową obudowę unibody ze ściętymi krawędziami i z niezdejmowalną tylną obudową oraz gniazdo kart nanoSIM. Jak widać ze zdjęć poniżej, oba smartfony nawiązują do wyglądu Galaxy Alpha i niedawno zaprezentowanego Galaxy Note 4. Muszę przyznać, że taki wygląd jaki pokazuje ostatnio Samsung mnie się bardzo podoba.

Z dotychczasowych przecieków wiemy, że Samsung Galaxy A5 będzie posiadać jednolitą obudowę, czyli nie będziemy mogli zdjąć tylnej klapki i dostać się do baterii. Możliwe, że takim zagraniem koreański producent chce nam dać wodoodporność. Poza tym smartfon posiada 5-calowy wyświetlacz Super AMOLED w rozdzielczości HD 1280 x 720 pikseli, procesor Snapdragon 400, 13-megapikselowy aparat główny, 5-megapikselowy aparat przedni i 16 GB pamięci wbudowanej. Niestety dalej nie wiadomo ile pamięci operacyjnej RAM będzie posiadać te urządzenie. Uważam jednak, że będzie to 1,5 GB pamięci RAM, ponieważ A5 ma być zaliczany do średniej klasy smartfonów. Energii ma dostarczyć bateria o pojemności 2330 mAh, a całością zarządza Android 4.4.4 KitKat w połączeniu z najnowszą nakładką TouchWiz.

Samsung Galaxy A5
Samsung Galaxy A5 / fot. AndroidMX

 

Odnośnie Samsunga Galaxy A3, przypuszcza się, że będzie wyposażony w dwa sloty na kartę SIM z łącznością LTE. Co ciekawe, serwis AndroidMX do nazwy Galaxy A3 dodaje jeszcze wyraz Alpha, więc całkiem możliwe, że nie poznaliśmy jeszcze ostatecznej nazwy. Specyfikacja jest taka sama jaką podawaliśmy jakiś czas temu, którą możecie poznać tutaj. Poznaliśmy także ceny smartfonów z serii A o czym więcej przeczytacie w tym wpisie.

Samsung Galaxy A5 i Galaxy A3
Samsung Galaxy A5 i Galaxy A3 / fot. AndroidMX

 

Przypuszcza się, że Samsung Galaxy A5 i Galaxy A3 mogą zostać zaprezentowane w ciągu najbliższych miesięcy. Moim zdaniem byłby to dobry ruch ze strony Koreańczyków, ponieważ teraz jest czas dla Galaxy Note 4. Wypuszczenie teraz na rynek nowej serii mijało by się z celem i stwarzałaby niepotrzebną konkurencję dla Note’a czwartego.

Aktualizacja:

W serwisie społecznościowym YouTube, na kanale AndroidMX pojawiło się wideo, na którym pokazany jest Samsung Galaxy A5 i Galaxy A3.

źródło: AndroidMX, AndroidMX przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Samsung Galaxy A3 i Galaxy A5 na kolejnych zdjęciach (aktualizacja: wideo)”

  • Marcel
    5 października 2014 at 17:48

    Samsung w końcu zaczął robić ładne telefony.