Ostatnio poznaliśmy wygląd nowego smartfonu Samsunga o nazwie Galaxy A5. Wczoraj jego większy brat, czyli model SM-A700, został zauważony w sieci, przez co mogliśmy poznać jego specyfikację. Widać, że premiera smartfonów z serii Galaxy A zbliża się wielkimi krokami. Dzisiaj z kolei dowiadujemy się co nieco na temat ich przypuszczalnej ceny i szczegółów dystrybucji.

Jesteśmy już pewni, że każdy smartfon Galaxy A zapewni łączność LTE, ale nie wiadomo jeszcze w jakim standardzie. Z pewnością będzie to spora zaleta nowych telefon od Koreańczyków, bo będą należeć do kategorii mid-end. Znacznie ważniejsza jest ich cena. Według najnowszych informacji Galaxy A3 ma kosztować między 350 a 400 dolarów, co przełoży się najpewniej na cenę około 1100-1200 złotych. Na model Galaxy A5 będziemy musieli przeznaczyć około 1300-1500 złotych (400-450 dolarów). Najlepszy model nowej rodziny smartfonów – Galaxy A7 dostaniemy za  przynajmniej 1600 złotych. Trzeba przyznać, że wycena jest adekwatna do jakości nowych smartfonów i podzespołów jakie oferują.

Co ciekawsze, Samsung Galaxy A7 będzie oferowany tylko w wybranych krajach, podczas gdy słabsze modele będą na pewno dostępne globalnie. Z czego wynika ograniczenie rynku sprzedaży dla SM-A700? Najprawdopodobniej chodzi o to, aby ten telefon nie stanowił konkurencji dla Galaxy Alpha, bo oba oferują ekskluzywne wykonanie i podobny poziom, choć nadal pozostaje niewyjaśniona kwestia użytych materiałów w nowych urządzeniach. Możliwe, że Koreańczycy postawią na metal bądź nowy materiał bardzo do niego zbliżony.

Jak dla mnie zbliżające się nowe Galaxy zapowiadają się znakomicie, gdzie połączono wysokiej jakości obudowę z niezłym aparatem i porządną specyfikacją. Myślę, że seria A okaże się sporym sukcesem Koreańczyków i wskaże kierunek rozwoju dla przyszłych smartfonów Samsunga. A Wy co myślicie o tych urządzeniach? Czy wstępne ceny są zachęcające?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *