Niewątpliwie ubiegły tydzień, odnośnie przecieków, należał do nowej serii A od Samsunga. Najwięcej wiemy o Galaxy A5 i Galaxy A3, a najmniej o Galaxy A7. Jeszcze wczoraj pisałem o nowych zdjęciach i o zupełnie innej specyfikacji dotyczącej smartfona A5, o czym więcej przeczytacie tutaj. Dziś w sieci ukazały się pierwsze prasowe rendery Samsunga Galaxy A5.

Dzisiaj do internetu przedostały się prawdopodobnie pierwsze prasowe rendery nadchodzącego Samsunga Galaxy A5 o oznaczeniu SM-A500. Podkreślę jeszcze raz, że smartfon na zdjęciach prezentuje się bardzo ładnie i stylowo.

Przypomnijmy, że smartfon Galaxy A5 wywodzić się będzie z serii A i będzie zaliczany do średniej klasy urządzeń. Wygląd tej serii w dużej mierze nawiązuje do stylu jaki prezentuje Samsung Galaxy Alpha oraz Galaxy Note 4, co możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Możemy się zatem spodziewać metalowej ramki ze ściętymi krawędziami. Choć niektóre plotki sugerują, że A5 posiada aluminiową obudowę unibody ze ściętymi krawędziami i z niezdejmowalną tylną obudową oraz gniazdo kart nanoSIM.

Podsumujmy to co już wiadomo na temat specyfikacji Samsunga Galaxy A5. Z ostatnich informacji dowiadujemy się, że smartfon ma posiadać 4,8-calowy wyświetlacz Super AMOLED w rozdzieczości HD 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy Snapdragon 410 o taktowaniu zegara 1.2 GHz i 12 Mpix aparat główny. Trzeba jednak zaznaczyć, że niektóre źródła mówią o 5-calowym ekranie, Snapdragonie 400 i 13 Mpix aparacie, więc wszystko się może jeszcze zmienić. Reszta specyfikacji obejmować ma 2 GB pamięci operacyjnej RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, 5 Mpix aparat przedni, a za dostarczenie energii ma posłużyć bateria 2300 lub 2330 mAh. Smartfon ma pracować w oparciu o Androida 4.4.4 KitKat i mierzyć ma 39,3 x 69,7 x 6,7 mm. Galaxy A5 ma kosztować w granicach 1325 złotych.

Poniżej rendery Samsunga Galaxy A5. Co sądzicie o tych zdjęciach? Podobają Wam się?

źródło: FCC przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *