Ostatnio zauważalny jest trend, że Samsung ujawnia swoje filmy, na których pokazuje na przykład proces produkcji urządzeń, jak było w przypadku Galaxy Alpha, czy testy wytrzymałościowe swoich urządzeń odnośnie nacisków i wyginania – tutaj w roli głównej pojawił się Galaxy Note 4. Teraz Samsung pokazuje jak odporny na upadki jest ich najnowszy tabletofon w tak zwanym drop teście.

Samsung Tomorrow na swojej stronie internetowej opublikował dwu i pół minutowy film, który pokazuje jak wytrzymały jest Samsung Galaxy Note 4 na upadki. Na wideo widać jak najnowszy tabletofon Koreańczyków spada kilkukrotnie na twardą powierzchnię z różnych wysokości i wychodzi z tego cało. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że testy przeprowadził sam producent i mogły one zostać troszkę naciągnięte. Nie zmienia to jednak faktu, że gigant technologiczny nie podchodzi poważnie do wytrzymałości swoich urządzeń. Wręcz przeciwnie.

W pierwszej części filmu, Samsung uświadamia nas, że smartfony „żyją” w naszych rękach, ale czasem po prostu mogą upaść z różnych wysokości jak np. ze stołu, z kieszeni czy z rąk i mogą zostać uszkodzone. A jak twierdzi koreański producent uszkodzony smartfon to jeden z większych lęków współczesnego człowieka. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, bo naprawa w dzisiejszych czasach do tanich nie należy. Dlatego Samsung stworzył Galaxy Note 4, który jest wytrzymały na takie codzienne upadki.

W drugiej części filmu widzimy jakim testom poddany został Galaxy Note 4. Pierwszy test sprawdza jak wytrzymały na upadki z różnych wysokości jest front urządzenia, czyli sam ekran. Jak widać Note 4 nic się nie stało, co powiedzieć tego samego nie można już o filiżance do kawy – choć tutaj było pewne, że się rozbije bo ceramika jest bardzo delikatnym materiałem. W drugiej kolejności poddany został jeden z kantów, a dokładnie dolny lewy róg urządzenia. Muszę przyznać, że ten test zrobił na mnie największe wrażenie i lekko się uśmiechnąłem. Dlaczego? Ponieważ gdy smartfon odbił się od ziemi to uwolniony został rysik S-Pen, który został genialnie schowany w swoje miejsce. Wyglądało to bardzo widowiskowo. Oczywiście Galaxy Note 4 działał dalej. Samsung Galaxy Note 4 został poddany także innym testom, co możecie zobaczyć na filmie powyżej.

Jak myślicie? Czy Galaxy Note 4 może tyle wytrzymać bez żadnych zadrapań?

źródło: SamsungTomorrow przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Jak wytrzymały na upadki jest Samsung Galaxy Note 4? Pierwszy drop test”

 • Knias
  8 października 2014 at 17:35

  http://m.youtube.com/watch?v=FgJOu2ukni8

  Mam co do tego drop testu inne zdanie 😉

  • 8 października 2014 at 21:55

   Tak jak pisałem, testy przeprowadził sam producent i mogły one zostać naciągnięte.

  • Ahoj
   9 października 2014 at 11:30

   Każde szkło możesz tak uderzyć, że popęka. Kwestia wytrzymałości ORAZ szczęścia. Tak więc dla każdego telefonu będą drop testy pokazujące, że nie popękał, oraz takie, że popękał.