Czasami zdarza się tak, że zniszczeniu ulega element, który może sprawić bardzo dużo problemu. Próbowałem się dowiedzieć w kilku serwisach ile kosztuje wymiana szkiełka na obiektyw aparatu w Samsungu Gear 2 i do dziś nie dostałem odpowiedzi. Jeden ze znajomych miał taki przypadek i postanowił naprawić uszkodzony element na własną rękę. Bardzo dziękuję Piotrowi za zdjęcia i informację krok po kroku jak wymienić zbitą szybkę. Mam nadzieję, że nikomu się to nie przyda, ale mimo wszystko gdybyście byli w takiej sytuacji to zapraszam do zapoznania się z instrukcją, jak przywrócić blask swojemu Gear 2.

Wbrew pozorom szkiełko może pęknąć bardzo łatwo. Wystarczy niefortunne uderzenie obiektywem w wystający róg blatu stołu i problem gotowy. Nie mam pewności czy jest to szkło jak w tradycyjnym aparacie w smartfonie czy plastik, ale wszystko wskazuje na ten pierwszy wariant. Zobaczcie najpierw jak wygląda sam proces, a później postaram się go Wam opisać krok po kroku. Przypominam, że jeżeli złapaliście głębokie rysy na metalowych częściach Galaxy Gear lub Gear 2 możecie zajrzeć tutaj jak temu zaradzić.

Piotr od momentu zamówienia elementu na ebay do otrzymania szkła czekał dokładnie tydzień. Koszt podzespołu to około 7 funtów czyli 37 złotych i dodatkowo 4 funty za przesyłkę (21-22 złotych). W chwili obecnej pojawiły się już aukcje na naszym rodzimym portalu, gdzie szybkę można kupić za 39 złotych. Narzędzia, które potrzebujemy do wymiany pękniętego szkła to nożyk (ewentualnie skalpel – macie?) i pęseta. Szybka jest mocowana na czarnej dwustronnej taśmie. Ważne jest, aby pozostawić taśmę na swoim miejscu i dokładnie wyzbierać drobinki pokruszonego szkła. Głównie chodzi o samą taśmę, aby nowy element przykleił się równo i bez przeszkód. Szkło jest niezwykle delikatnie, więc ewentualne resztki mogą powodować niekorzystne naprężenia i owocować złamaniem nowego szkiełka. Nowe szkło bez problemu przyklei się do taśmy, która została na zegarku. Teraz za pomocą pęsety wystarczy przyłożyć nowe szkiełko w dane miejsce, a następnie delikatnie je przycisnąć, by dobrze się przykleiło (można do tego celu użyć ściereczki z mikrofibry i delikatnie przetrzeć). Na koniec pozbywamy się folii ochronnej i to wszystko, nowa osłona obiektywu już jest na miejscu.

Jeśli macie pytania odnośnie całej operacji dajcie znać. Z tego miejsca jeszcze raz dziękuje Piotrowi, a tym, którzy są zmuszeni do wykonania tej operacji życzę powodzenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Naprawa pękniętego szkiełka aparatu w Samsung Gear 2”

  • David
    8 października 2014 at 09:07

    No niezle
    Mi w galaxygear zawsze cala koperte metalowa zmieniali