Samsung Ativ S to już dwuletni flagowiec Koreańczyków z Windows Phone na pokładzie. Co ciekawsze, jest bliskim krewnym modelu Galaxy S III – mają identyczne aparaty, wyświetlacz, RAM oraz pamięć wewnętrzną. Niedawno GT-I9305 doczekał się aktualizacji do Androida 4.4.2 Kit Kat, natomiast główny bohater tego wpisu, czyli Ativ S otrzymał update do ostatniej wersji Windows Phone, oznaczonej numerkiem 8.1. Jakie zmiany wprowadziła najnowsza edycja „mobilnych kafelków”?

GT-I8750 to typowy high-end z 2012 roku. Prawie cały front urządzenia zajmuje ekran Super AMOLED HD o przekątnej 4,8 cala, nad którym znajduje się kamerka 1,9 Mpix do wideorozmów. We wnętrzu znajdziemy Snapdragona S4 z 2 rdzeniami Krait 1,5 GHz oraz Adreno 225, natomiast pamięć operacyjna wynosi 1 GB. Na nasze dane mamy do dyspozycji 16 GB, którą można bezproblemowo rozbudować o kolejne 64 GB. Z kolei z tyłu znajduje się 8 Mpix matryca CMOS BSI z lampą flash. Za zasilanie całości odpowiada ogniwo 2300 mAh, ale warto  też zaznaczyć, że smartfon obsługuje również LTE Cat.3.

Przejdźmy jednak do zmian, które niesie wraz z sobą aktualizacja. Windows Phone 8.1, oprócz poprawy wydajności oraz czasu pracy na jednym ładowaniu, wprowadził także kilka nowych funkcji. Warto tutaj wspomnieć chociażby o asystencie głosowym  Cortana (aktualnie obsługuje tylko język angielski; polski ma zostać wprowadzony w 2015 roku), Screen Mirroringu i nowej klawiaturze WordFlow, którą można uznać za odpowiednik Swype’a).  W dodatku system Microsoftu nareszcie dodał pasek powiadomień. Windows Phone 8.1 pozwala na wybranie tła kafelków, zmianę ilości kolumn na ekranie głównym, dodanie Live Folders oraz ustawienie oddzielnej głośności dla notyfikacji i aplikacji. Sporych modernizacji doczekały się także aplikacje takie jak odtwarzacz muzyki, przeglądarka (obecnie Internet Explorer 11) oraz Aparat.

Samsung ATIV S
Samsung ATIV S / fot. Samsung

 

Ktoś z Was posiada Samsunga Ativ S? Jeżeli tak, to czy otrzymaliście już aktualizację? Zauważyliście jeszcze jakieś zmiany? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: Winbeta przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 replies on “Samsung Ativ S już z Windows Phone 8.1 na pokładzie!”

 • Raff
  1 listopada 2014 at 13:19

  Mam Ativ S zero aktualizacji na 8.1 , kiedy będzie aktualizacja pewna w Polsce?

  • 1 listopada 2014 at 16:05

   Niebrandowanego masz? Jeśli tak to wymuś samemu aktualizację. Jeśli to nie pomoże wyłącz i włącz telefon i ponownie wymuś aktualizację. Jak to też nie pomoże to powinieneś dostać aktualizację na dniach.

   • przemek
    15 grudnia 2014 at 10:19

    Napisał: Albert Lewandowski
    • Listopad 1, 2014
    mamy 15 grudnia aktualizacji nie ma – telefon niebrandowany, polska dystrybucja.

    • przemek
     10 lipca 2015 at 09:20

     to jeszcze raz ja – mamy 10 lipca 2015 … i aktualizacji wciąż nie widzę.

     • 11 lipca 2015 at 16:52

      Najwyraźniej masz smartfon z nieoficjalnej dystrybucji. Możliwe, że aktualizacja została udostępniona tylko na wybrane rynki, a Polska się do nich nie załapała. Nie informowaliśmy o tym, że jest dostępna tylko w Polsce, a o tym, że została udostępniona dla tego modelu. Z aktualizacjami zawsze jest niepewnie, jeśli chodzi o średniaki i smartfony z systemem Windows Phone.

 • Raff
  5 listopada 2014 at 07:18

  I tak nadal nie ma aktualizacji w moim Ativ s na 8.1 . Piszą że jest i tak nie ma , powinniście sprawdzone , pewne pisać artykuły. Widać że w Polsce nie będzie aktualizacji do 8.1 w Samsungu . To dobry smartphon , ale firma badziewia ma na androidy robi. Zamiast na Windows robić to było by super smartphony. Nie i nie będzie 8.1 na Ativ S to widać. A smartfon kupiłem Media markt .