Premiera Samsunga Galaxy S4 miała miejsce w drugim kwartale 2013 roku. Nie trudno więc policzyć, że 18-sto miesięczne wsparcie Samsunga z początkiem 2015 roku nie będzie już obowiązywać. Mimo to Koreańczycy ponoć udostępnią aktualizację dla wspomnianego flagowca z ubiegłego roku. Jeszcze w weekend pisaliśmy o tym, że Android 5.0 Lollipop zbliża się wielkimi krokami na pokład Samsunga Galaxy S5, a tymczasem dotarły do nas wieści, że także starszy brat S5, czyli Galaxy S4 dostanie aktualizację do najnowszego systemu operacyjnego Google.

Wiele osób zadawało nam pytania czy jeśli Galaxy S5 otrzyma Android Lollipop to czy Galaxy S4 ma też taką szansę. Dziś mamy dla posiadaczy S4 bardzo dobrą wiadomość. Z przyjemnością Was informujemy, że Samsung Galaxy S4 o nazwie kodowej GT-I9500, a więc wersja z autorskim procesorem Samsunga – Exynosem 5410 – otrzyma Androida 5.0 Lollipop. Taka aktualizacja ma przyjść najprawdopodobniej na początku przyszłego roku i jest to ponoć potwierdzona informacja przez zachodnich redaktorów z SamMobile. Oczywiście zdobić interfejs będzie nakładka TouchWiz. Jest to dość znaczna przebudowa interfejsu i większość użytkowników Galaxy S4 przywita te zmiany z ogromną przyjemnością, przynajmniej tak myślę.

Niestety na tą chwilę nie ma żadnych informacji o Lollipop dla wersji Galaxy S4 z procesorem Snapdragon 600 o nazwie kodowej GT-I9505. Ale myślimy, że jeśli S4 z Exynosem dostanie to wersja ze Snapdragonem również, ale nieco później. Oczywiście będziemy trzymać rękę na pulsie i o wszystkim będziemy Was informować na bieżąco. Wszystko na temat Androida 5.0 Lollipop przeczytacie z naszych wcześniejszych artykułów klikając tutaj.

źródło: SamMobile przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Hot! Samsung Galaxy S4 dostanie Android 5.0 Lollipop na początku 2015 roku!”

 • Bender
  3 listopada 2014 at 18:16

  Do końca roku, podobnie jak SGS5.

  • Bender
   3 listopada 2014 at 20:00

   Raczej bym się tego nie spodziewał, bynajmniej nie w pierwszych aktualizacjach. To są znaki rozpoznawcze nowego modelu, więc poprzednik musi w kolejce na to poczekać. SGS1 też dostał touchwiza od SGS2, ale w którymś tam updacie z kolei.