Android 5.0 Lollipop został zaprezentowany pod koniec zeszłego miesiąca. Jest to prawdziwa rewolucja systemu operacyjnego od Google, ponieważ wprowadza niezliczoną ilość zmian z Material Design na czele (więcej informacji uzyskacie w tym wpisie). Tym razem jednak główny temat dotyczy aktualizacji starszych Nexusów do najnowszej wersji Androida. Firma z Mountain View przesunęła datę rozpoczęcia procesu aktualizacji. Kiedy zatem możemy się jej spodziewać? 

Według ostatnich przecieków smartfony Nexus 4 i Nexus 5, a także tablety Nexus 7 i Nexus 10 będą mogły pobrać Androida 5.0 najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia, a dokładniej 12. listopada. Skąd takie opóźnienie? Najprawdopodobniej wynika to z tego, że Google chce usunąć wszelkie błędy, aby zapewnić użytkownikom porządną aktualizację. Istnieje jednak też inna możliwość, że Google liczy na zwiększenie sprzedaży niedawno wprowadzonego do sprzedaży w USA smartfonu Nexus 6. Przypomnę jednak, że w sieci są już pierwsze Custom ROM’y oparte na Lollipopie, stworzone specjalnie dla starszych modeli Nexus.  Działają w miarę dobrze, choć nie są pozbawione wszystkich błędów. Musicie jednak pamiętać, że wgrywając nieoficjalne oprogramowanie, robicie to na własną rękę.

android-5-lollipop-nexus

Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak sprawnie działa najnowsza edycja Androida, zapraszam do przeczytania artykułu Bartka. Osobiście cieszę się, że update dla starszych urządzeń nadejdzie tak szybko – to jest niewątpliwa zaleta całej linii Nexus. Choć reszta producentów, np. HTC czy Samsung, także zamierzają w najbliższym czasie opublikować ostateczną wersją Lollipopa dla swoich smartfonów oraz tabletów, także będzie się działo. Z pewnością „wygra” ten, kto zrobi to szybko i sprawie.

Może jest wśród Was jakiś użytkownik Nexusa? Jeżeli tak, to czy czekacie na tą aktualizację?

źródło: PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *