Microsoft swój debiut na smartfonowym rynku po przejęciu Nokii może zaliczyć do udanych. Firma z Mountain View prezentując w ubiegły wtorek smartfon Lumia 535 celowała w średnią segment i dobrze, bo sporo osób szuka telefonu właśnie z tej półki. Gdyby był to flagowiec za dwa czy trzy tysiące, smartfon wpadłby tylko do określonej liczy osób, które mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Ile zatem zapłacimy za Lumię 535 i kiedy możemy spodziewać się jej w polskich sklepach?

Lumia 535 to pierwszy smartfon pracujący pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1, posiadający na swojej obudowie logo Microsoftu. Mimo tego, że zaliczamy jest do klasy średniej to może pochwalić się całkiem przyzwoitym wyposażeniem. Strona techniczna obejmuje 5-calowy ekran o rozdzielczości qHD, czterordzeniowy układ Qualcomma o taktowaniu 1,2 GHz i gigabajt RAM’u. Najciekawsze jest jednak to, że w myśl hasła „5x5x5” nowa Lumia obok 5-calowego ekranu posiada dwa aparaty, gdzie każdy ma 5-megapikselową matrycę. Smartfon wyróżnia się też solidnym pakietem software’owym od producenta, dzięki czemu w smartfonie znajdziemy Office’a, 15 GB w usłudze OneDrive czy bezpłatną nawigację Here.

Smartfon w pierwszej kolejności pojawi się między innymi w Chinach. Ale kiedy trafi do Polski? Jak podaje serwis komorkomania, powołując się na polski oddział firmy Microsoft, Lumia 535 w wersji standardowej jak i dualSIM zadebiutuje już na początku przyszłego roku, a w sklepach można jej się spodziewać w pierwszej połowie stycznia. Zainteresowani będą zatem musieli się jeszcze trochę wstrzymać, ale czas oczekiwania zostanie nagrodzony całkiem przystępną ceną. Jeszcze  w dniu premiery spekulowano, że cena smartfonu nie przekroczy 500 złotych i rzeczywiście tak jest. Sugerowana cena w Polsce wyniesie 499 złotych. 

źródło: Microsoft przez komorkomania

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Microsoft Lumia 535 w Polsce od początku przyszłego roku. Ile zapłacimy?”

  • Marek Ciesielski
    13 listopada 2014 at 17:05

    Tanio, jednak ceny pozostałych Lumi również mogły by spaść, taka 730/735 za 750 lumia 830 za maks 1100 zł i by ludzie kupowali

  • Marek Ciesielski
    13 listopada 2014 at 17:06

    literówka w nazwie producenta SoC, oraz można dodać info że ekran ma 5 cali przy tej myśli 5x5x5, bo tak to troszkę wyrwane z kontekstu