OnePlus jest firmą należącą do Oppo. Dotychczas wypuścili zaledwie jeden smartfon o symbolicznej nazwie One, który miał stanowić poważne zagrożenie dla wszystkich flagowych urządzeń od reszty producentów. Plan nie powiódł się całkowicie, głównie ze względu na specyficzny system zaproszeń do kupna telefonu. Na szczęście może się to zmienić. Wszystko za sprawą następcy, który ma oferować jeszcze większe możliwości personalizacji.

Najnowsze informacje o nowym produkcie OnePlus są bardzo ciekawe. Wiemy już, że ma posiadać wymienne klapki baterii o nazwie StyleSwap, które wraz z wprowadzeniem nowego high-end’u pojawią się w sprzedaży. Na razie wiemy jedynie o czterech rodzajach tylnej obudowy – drewnianej, dżinsowej, kevlarowej oraz takiej wykonanej z tkaniny. Widać, że firma chce mocno zaskoczyć i dobrze się dzieje, że OnePlus decyduje się na rozszerzenie asortymentu.

Według ostatnich wycieków One Plus Two lub One Plus One 2 (nazwa nie jest jeszcze znana) ma zaskoczyć swoim wyposażeniem. O co może chodzić, niestety aktualnie nie wiadomo, ale możemy się domyślać, że podzespoły będą najwyższych lotów. Możemy być za to pewni, że cena urządzenia wyniesie mniej niż 500 dolarów, co sugerują ostatnie wzmianki. Podobne plotki towarzyszyły poprzednikowi, choć ostatecznie został wyceniony na znacznie mniej, bo 299 dolarów.

Specyfikacja nowego OnePlus’a będzie bez wątpienia wygórowana. Jako że ten telefon ma zadebiutować w 2015 roku, możemy się spodziewać wyświetlacza IPS TFT LCD o rozdzielczości QHD, Snapdragona 805 lub nawet 810, 3 GB RAM, aparatu 16/20 MPiX, natomiast całością ma zarządzać nowy Cyanogen Mod.

Osobiście sądzę, że przyszły smartfon OnePlus będzie interesującą propozycją. Warto wspomnieć o porządnej specyfikacji oraz mądrej wycenie – stosunek ceny do jakości będzie stał na najwyżyszym poziomie. Myślę, że nadchodzący model może stanowić spore zagrożenie dla przyszłorocznych flagowców od konkurencji, o ile system zamawiania będzie bardziej dostępny. Czy czekacie na kolejne wieści o tym urządzeniu?

źródło: Times of India przez Phone Arena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Smartfon OnePlus Two jeszcze bardziej zaskoczy swoimi parametrami niż poprzednik?”

  • a
    25 listopada 2014 at 11:33

    Nie za tą cenę 🙂