Do targów CES, które odbędą się w Las Vegas zostało niespełna dwa miesiące. To właśnie podczas tego wydarzenia Sony ma zaprezentować światu smartfon Xperia Z4 i tabletofon Xperia Z4 Ultra. Informacje odnośnie następcy Xperia Z3 pojawiają się w sieci już od dłuższego czasu. W pierwszej kolejności poznaliśmy rozdzielczość ekranu, który ma mieć rozdzielczość Quad HD oraz to, że Z4 będzie miała większy wyświetlacz od swojej starszej siostry. Tymczasem do sieci przedostała się kolejna specyfikacja Sony Xperia Z4 oraz Xperia Z4 Ultra, która różni się nieco od tej wcześniejszej.

W pierwszej kolejności zajmijmy się informacjami na temat Sony Xperia Z4. Jak informują zagraniczne źródła, nadchodzący smartfon ma zostać wyposażony w 5,4-calowy wyświetlacz wykonany w technologii Triluminos w rozdzielczości QHD 2560 x 1440 pikseli. Wcześniejsze dane mówiły o 5,5-calowym ekranie. Jest też spora szansa, że firma Sony zmniejszy trochę ramki dookoła wyświetlacza, a rogi zostaną bardziej zaokrąglone. Ci, którzy spodziewali się Snapdragona 810 zmartwię, ponieważ najnowsze przecieki sugerują, że będzie to Snapdragon 805. Jest to bardziej wiarygodna informacja, niż ta, która mówiła o Snapdragonie 810.

Jeśli chodzi o pamięć RAM to ma ona wynosić 4 GB. Taka wielkość pamięci operacyjnej pojawiała się we wszystkich przeciekach, więc jest duża szansa, że właśnie taka będzie. Musimy być jednak nastawieni na to, że Japończycy mogą zostać przy 3 GB pamięci RAM, czyli takiej samej jaka jest w Xperii Z3, gdyż są to tylko niepotwierdzone dane. Z tych pewnych wiadomości wiemy, że Xperia Z4 na pewno będzie działała pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Aparat w Z4 ma mieć jaśniejszy obiektyw 20,7 Mpix z czujnikiem nowszej generacji, który ma łapać więcej światła, przez co zdjęcia mają być jeszcze lepszej jakości niż w poprzedniej generacji. Przedni aparat ma być w rozdzielczości 4,8 Mpix z szerokim kątem widzenia. W dobie selfie nie mogło być inaczej. Urządzeniu energii ma dostarczyć bateria o pojemności 3420 mAh (w Z3 jest 3100 mAh).

Sony Xperia Z4
Sony Xperia Z4 / fot. PhoneArena

 

Jeśli chodzi o specyfikację Sony Xperia Z4 Ultra to przedstawia się ona następująco. Wyświetlacz ma być wielkości 5,9-cali Triluminos (wcześniej mówiło się o 6,4-calowym ekranie), czterordzeniowy procesor Snapdragon 805, 4 GB pamięci operacyjnej RAM, 16-megapikselowy aparat z podwójną lampą błyskową LED. Grubość Xperii Z4 Ultra ma wynosić niespełna 5,7 mm.

Jak już wspomniałem oba urządzenia mają być pokazane na targach CES w Las Vegas i to właśnie tam dowiemy się wszystkiego. Ja mam cichą nadzieję, że w Xperia Z4 zostanie zastosowane 3 GB RAM, ponieważ 4 GB niepotrzebnie podniesie cenę urządzenia. 3 GB w zupełności wystarcza, jeśli chodzi o sprzęty Japończyków.

źródło: PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *