Sonim postanowił stworzyć nowy smartfon XP7 Extreme. Co ciekawsze trwa właśnie akcja crowdfundingowa na Indiegogo, której smartfon jest głównym bohaterem. Jeżeli cały plan się powiedzie, CAT może zacząć obawiać się o swoja przyszłość. Czy nowy smartfon od Amerykanów będzie równie wytrzymały co poprzednicy?

Nowy Sonim ma być pełnoprawnym smartfonem. Główne miejsce na froncie zajął 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, który został wzmocniony przez szkło Gorilla Glass, a całość ma napędzać Snapdragon 400. Dopełnieniem dla SoC od Qualcomma ma być 1 GB RAM’u oraz 16 GB pamięci wbudowanej (aktualnie brak informacji o gnieździe microSD). Pracę będzie kontrolował Android 4.4 KitKat. Warto tu wspomnieć o dwóch aparatach dobrej jakości – głównym 8 Mpix oraz przednim 1,2 Mpix. Nie wolno także zapominać o głośniku, który według producenta ma zapewnić głośny dźwięk – wynik 103 db robi wrażenie. XP7 Extreme zostanie wyposażony także w szereg modułów łączności, a na jego pokładzie odnajdziemy między innymi wsparcie dla LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/r czy Bluetooth 4.0.

Wszystko ma zasilać ogniwo o pojemności 4800 mAh. Zapowiadany czas pracy na poziomie 40 godzin rozmów oraz 41 dni czuwania pozytywnie zaskakuje i mało który smartfon może stanąć z nim w szranki w tej konkurencji. Główną cechą charakterystyczną XP7 Extreme jest wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Producent deklaruje, że ich smartfon wytrzyma upadek z wysokości 2 metrów i będzie mógł się zanurzyć w wodzie (nawet słonej!) do głębokości 2 metrów. Nowy Sonim spełnia normy IP68 oraz IP69 i ma być wstrząso-, wodo-, kurzo- oraz piaskoodporny. Bez wątpienia będziemy mieć do czynienia ze sprzętem wyjątkowym, który najprawdopodobniej okaże się bezkonkurencyjny w swojej klasie. W dodatku otrzymamy 3-letnią gwarancję. Przekonani?

Sonim XP7 Extreme / fot. PhoneArena
Sonim XP7 Extreme / fot. PhoneArena

 

Aktualna cena za smartfon (za pośrednictwem serwisu Indiegogo) wynosi 579 dolarów, a w pakiecie otrzymujemy kilka dodatków od producenta jak chociażby adapter microUSB. Szkoda, że obecnie brak informacji na temat rozpoczęcia ewentualnej sprzedaży w Polsce, bo mimo mało atrakcyjnej ceny, możliwości urządzenia robią wrażenie. Nie będzie to sprzęt dla każdego, bo wybiorą go osoby, które cenią nade wszystko wytrzymałość swojego telefonu.

źródło: Sonim, Indiegogo przez Phone Arena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *