Rynek urządzeń wearables rozrasta się w bardzo szybkim tempie. Niewątpliwie najwięcej jest inteligentnych zegarów, co można zauważyć po firmie Samsung, LG czy Sony, które zaprezentowały już kolejne generacje swoich produktów. Wielki ich wysyp nastąpił na wrześniowych targach IFA 2014 w Berlinie, gdzie między innymi poznaliśmy też Moto 360 czy LG G Watch R, które wyróżniają się okrągłym ekranem. A jak wygląda sytuacja na polskim podwórku? Coraz lepiej, czego dowodem jest Goclever Chronos Eco. 

Smartwatchów z Polski jest jak na lekarstwo, ale wygląda na to, że powoli będzie się to zmieniać. Firma Goclever zaprezentowała dzisiaj swoje pierwsze urządzenie z kategorii „elektroniki ubieralnej” (był jeszcze model Chronos, lecz nie trafił do sprzedaży), które możemy podłączyć do smartfonu i sprawdzać różne powiadomienia bez konieczności wyjmowana urządzenia z kieszeni. To oczywiście już znamy, bo do tego przeważnie smart-zegarek został stworzony. Czym zatem ma nas zaskoczyć Goclever Chronos Eco?

Przede wszystkim wyświetlaczem i baterią, a raczej czasem działania zegarka, gdy połączymy te dwa elementy. Chronos Eco posiada 1,26-calowy wyświetlacz wykonany w technologii Sharp Memory LCD. Ekran ma rozdzielczość 144 x 168 pikseli i jest monochromatyczny, więc wszystkie treści wyświetlają się w odcieniach szarości. To sprawi, że informacje na ekranie będą widoczne w niemal każdych warunkach, przede wszystkich w słoneczny dzień, ale też w nocy, dzięki podświetleniu. Wierzchnia część została dodatkowo zabezpieczona odpornym na zarysowania tworzywem.

goclever-chronos-eco-01

Bateria w smartwatchu może nie jest bardzo pojemna, bo ma 110 mAh, ale w połączeniu z wyświetlaczem, który pobiera bardzo mało energii, daje świetne rezultaty – około 4 tygodnie w trybie czuwania i aż 3 tygodnie podczas normalnej pracy. Tak przynajmniej podaje producent, co oczywiście sprawdzimy jak tylko urządzenie do nas trafi.

Powiadomienia z telefonu na Twoim nadgarstku. Sprawdź, kto dzwoni, pisze smsy, maile nie wyjmując telefonu z kieszeni lub torebki.

Trzeba przyznać, że patrząc na zdjęcia prasowe Chronos Eco prezentuje się nad wyraz dobrze i po prostu może się podobać. Producent zdecydował się na minimalistyczny wygląd i jednolity, czarny kolor, w którym jest nie tylko cała koperta, ale też pasek i zapięcie. Mam nadzieję, że takie wrażenie pozostanie do końca i nie rozczaruję się, gdy zobaczę zegarek na żywo. Smartwatch Goclever’a charakteryzuje się też bardzo niską wagą, która wynosi zaledwie 36 gramów, koperta jest w formie prostokąta o bokach 4,5 na 3,5 cm, a jej grubość to 1,1 cm. Co ciekawe, Chronos Eco jak większość smart-zegarków jest wodoodporny. GoClever podaje, że zegarek spełnia normę 5ATM, więc bez problemu będziemy mogli używać go w deszczowy dzień czy nawet pływać z nim basenie, ale producent zastrzega, że nie można w z nim nurkować.

goclever-chronos-eco-02

Ok, ale jaką funkcjonalność oferuje nam Chronos Eco? Czy jest ona zbliżona do produktów pochodzących od weteranów mobilnego rynku? Okazuje się, że tak. Goclever Chronos Eco łączy się z telefonem za pomocą Bluetooth 4.0 i powinien działać z każdym smartfonem z systemem Android 4.4 KitKat lub iOS. Smartwatch obok tak podstawowych funkcji jak wyświetlanie godziny czy daty, pozwala sprawdzić kto do nas dzwoni czy odpisać na wiadomości SMS lub e-mail. Odpowiedź jest zapewne wykonywania za pomocą szablonów wiadomości, ponieważ zegarek obsługujemy za pomocą czterech przycisków umieszczonych na obudowie. Zegarek umożliwia także szybkie sterowanie odtwarzaczem muzyki, a także zapewnia zdalne sterowanie aparatem w smartfonie. Do działania wymagana jest specjalna aplikacja, którą można pobrać z Google Play.

goclever-chronos-eco-03

Goclever Chronos Eco debiutuje dzisiaj w sprzedaży, a jego regularna cena jest całkiem atrakcyjna, bo wynosi 219 złotych. Warto jednak odwiedzić sklep Kaufland, ponieważ pierwsza partia urządzeń jest sprzedawana w promocyjnej cenie wynoszącej 169 złotych. Na zegarek obowiązuje 12-miesięczna gwarancja producenta w serwisie door-to-door. to jak, biegniecie już do sklepów?

źródło: Goclever (informacja prasowa)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Goclever Chronos Eco – polski smart zegarek, który wytrzyma 3 tygodnie na baterii”