Parę dni temu firma LG zaskoczyła chyba wszytkich wydając oficjalną aktualizację do Lolipop’a dla swojego najnowszego flagowca LG G3. Sytuacja była na tyle świetna, że uaktualnienie systemu mogli jako pierwsi przeprowadzić Polacy. Można? Jasne, że można, a nawet trzeba. Teraz dochodzą nas słuchy, że koleje urządzenie otrzymało aktualizację, a jest nim największy phablet Sony – Xperia Z Ultra w wersji Google Edition.

Od czasu premiery Androida 5.0 Lollipop już minęło kilka tygodni i każdy czeka z nadzieją, aż najnowsza odsłona systemu Google pojawi się na urządzeniach. Jeszcze w tym roku kilka smartfonów i tabletów powinno otrzymać Lollipop’a, bo kilku producentów deklarowało się, że takowa aktualizacja zostanie udostępniona. Na razie z dobrodziejstw nowej wersji Androida mogą korzystać posiadacze Nexusów i urządzeń z serii Google Edition, tabletu Nvidia Shield LTE, ale też LG G3, który aktualizację już dwa tygodnie temu. Nie ma co ukrywać, że póki co najlepiej ze swoich obietnic wywiązała się właśnie firma LG, zaczynając proces aktualizacji od Polski. Do tej grupy dołącza też 6,4-calowy phablet Sony, który dzisiaj otrzymał Lollipop’a.

Lollipop dla Sony Xperia Z Ultra GE / fot. Android Central
Lollipop dla Sony Xperia Z Ultra GE / fot. Android Central

 

Jak podaje serwis Android Central, jeden z użytkowników pochwalił się screenem, który jednoznacznie wskazuje, że Sony Xperia Z Ultra w wersji Google Edition otrzymał aktualizację do Androida 5.0 Lollipop. Aktualizacja zajmuje dokładnie 397,3 MB, lecz do jej prawidłowego zainstalowania jest wymagane pół gigabajta wolnej przestrzenie w pamięci urządzenia. Aktualizacja wprowadza to co w najnowszym Androidzie najlepsze, czyli zupełnie odmieniony wygląd interfejsu w stylu Material Design, ale też poprawiają wydajność oraz wprowadzają dodatkowe udoskonalenia. Te ostatnie obejmują przede wszystkim centrum powiadomień i tryb oszczędzania energii.

źródło: Android Central przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *