Rynek urządzeń noszonych rozwija się w niesamowitym tempie. Już praktycznie każdy liczący się gracz na rynku mobilnym posiada w swoim portfolio smart-zegarek, który komunikując się z naszym smartfonem dostarcza nam powiadomienia. Jeden z koreańskich producentów, a dokładnie Samsung, postanowił pójść o krok dalej. Stworzyli oni smartwatch, który może sam wykonywać i odbierać połączenia i powiadomienia bez połączenia ze smartfonem. Mowa oczywiście o Samsungu Gear S, który wniósł nieco świeżości, jeśli chodzi o urządzenia wearable. Wygląda na to, że firma LG także zamierza nas zaskoczyć oraz nie zamierza czekać na kolejny ruch konkurencji i ma zamiar wydać kolejną generację G Watch R, który ma obsługiwać łączność LTE. Chodzi oczywiście o LG G Watch R2.

Firma LG ma już w swojej ofercie smart-zegarki takie jak G Watch i G Watch R. Można więc uznać, że już ma jakieś doświadczenie. Choć mi ich zegarki w ogóle się nie podobają (jest to moja opinia i proszę o wyrozumiałość). Niemniej jednak, jak już wspomniałem, wygląda na to, że Koreańczycy zamierzają powalczyć na tym segmencie rynkowym. Z najnowszych informacji jakie do nas docierają, dowiadujemy się, że firma LG pracuje nad kolejną generacją LG G Watch R, który ma obsługiwać łączność LTE.

Wprowadzenie szybszej obsługi sieci jest niewątpliwie konieczne, aby pomieścić większe transfery danych. Na pewno jest to jeden z warunków jaki będzie trzeba wprowadzić dla bardziej zaawansowanych urządzeń noszonych, które pojawią się w (nie)dalekiej przyszłości. Oczywiście poza tą funkcją, LG może dodać jakieś nowe gadżety i udoskonalenia, ale na tą chwilę mamy tylko informację odnośnie łączności LTE w LG G Watch R2. Również nie wiadomo, czy zegarek G Watch R2 będzie oferować, podobnie jak Gear S, funkcje połączeń. Jak wiemy G Watch R obsługuje łączność 3G i Wi-Fi, ale nie daje możliwości wykonywania połączeń.

W tym roku konkurencja wśród smart-zegarków jest dosyć spora. Tegoroczne targi IFA pokazały, że producenci skupiają się też na inteligentnych zegarkach, które mogą przynieść im spory zastrzyk gotówki. Samsung który jest liderem w tej dziedzinie ma naprawdę dobrych rywali. Gear S o miano najlepszego smartwatcha będzie musiało powalczyć między innymi z LG G Watch R, który cieszy się sporym zainteresowaniem oraz z Moto 360 i z Watchem od Apple.

A Wy jak uważacie? Czy obsługa łączności LTE w smartwatchach to dobry pomysł?

źródło: BusinessKorea przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “LG pokaże G Watch R2 z LTE na marcowych targach MWC?”

  • tomekk33 .
    9 grudnia 2014 at 18:00

    Bardzo dobry pomysł, dzięki temu może potanieje G Watch R ;P