Firmę Corning chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to firma, która zajmuje się produkcją wytrzymałego szkła dla smartfonów. Ostatnio, a dokładnie w drugiej połowie listopada, zaprezentowała ona oficjalnie szkło Gorilla Glass 4. Pewnie wielu z Was (w tym i ja) stawiało na to, że najnowszej generacji szkło Gorilla Glass pojawi się w urządzeniach na targach CES lub MWC. Okazuje się, że w cale tak nie będzie, ponieważ Corning ogłosił, że jest na rynku smartfon, który już posiada szkło Gorilla Glass 4.

Na stronie internetowej, firma Corning ogłosiła, że pierwszym smartfonem, który posiada szkło Gorilla Glass 4 jest Samsung Galaxy Alpha. Przypominam, że Alpha została zaprezentowana 13 sierpnia, czyli trzy miesiące przed premierą szkła. Zastanawiam się, dlaczego producent nie zdecydował się o tym poinformować opinię publiczną w dniu premiery Galaxy Alpha. Co ciekawe, żadne plotki nic nie wspominały o GG 4 w tym urządzeniu. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko pogratulować firmie Corning za utrzymanie tej wiadomości w tajemnicy. Inni producenci powinni się od nich uczyć.

Jeśli chodzi o Gorilla Glass 4, to jego panel ma grubości 0,4 mm i jak twierdzi sam producent – jest bardziej wytrzymalsze niż jego poprzednik, który cechuje się 0,7 mm grubością. Firma przy opracowywaniu kolejnej generacji swojego szkła skupiła się przede wszystkim na zwiększeniu odporności na upadki. Efektem takich działań jest to, że teraz Gorilla Glass 4 jest w stanie wytrzymać 80% upadków na chropowatą powierzchnię z wysokości 1 metra. Warto dodać, że Corning chwali się, że dzięki ich produktowi, Samsung Galaxy Alpha może poszczycić się 6,7 mm grubością.

Samsung Galaxy Alpha
Samsung Galaxy Alpha / fot. Samsung

 

Powiem szczerze, że lubię być zaskakiwany takimi informacjami. Z pewnością posiadacze Galaxy Alpha bardzo się ucieszyli, gdy przeczytali taką informację. Tymczasem zapraszamy Was do przeczytania naszej recenzji Galaxy Alpha. Może akurat szukacie jakiegoś fajnego smartfona dla bliskiej osoby, a Alpha z pewnością takim urządzeniem jest.

źródło: Corning przez Komórkomania, PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 replies on “Szkło Gorilla Glass 4 od kilku miesięcy jest już dostępne w smartfonie! Zastanawiacie się w jakim?”

 • Kozo
  10 grudnia 2014 at 20:09
 • Somebody
  11 grudnia 2014 at 21:25

  Miła wiadomość 🙂 Dziś kupiłem Alphe. Długo walczyłem z myślami czy jednak nie wybrać S5 dla wiekszego wyświetlacza. I choć dalej się zastanawiam czy jednak dobrze zrobiłem, to takie wiadomości sprawiają, ze chyba jednak tak 😉

  • 11 grudnia 2014 at 22:47

   Dobry wybór, gratuluję. Gdybym nie był przyzwyczajony do dużych smartfonów, już dawno latałbym z Alphą 😉

   • somebody
    12 grudnia 2014 at 15:33

    Dziękuję 🙂 Ja wlasnie walcze z tym przyzwyczajeniem bo miałem już m.in S4 i granda 2. I dla mnie gdyby Alpha miała ciut większy ekran to byłby ideał.

    Pozdrawiam!