Ostatnio Samsung w pocie czoła pracuje nad nowymi liniami smartfonów, tj. serią A i E. Na szczęście równocześnie prężnie rozwija swoje udane rodziny produktów, takie jak Galaxy S, Note czy Grand. Właśnie ta ostatnio w najbliższym czasie powiększy się o jednego członka. W TENAA został dostrzeżony nowy telefon od Koreańczyków. Czy będzie to ciekawy produkt?

Pierwsze wiarygodne dane na temat Granda 3. generacji pojawiły się ponad miesiąc temu. Wówczas poznaliśmy jego domniemaną specyfikację, która wyglądała dosyć przeciętnie, szczególnie na tle bezpośredniej konkurencji. Czy zastosowanie 32-bitowego procesora przystoi w czasach, kiedy wszyscy używają już nowszych jednostek? Wygląda jednak na to, że Samsung ostatecznie wyposażył swój produkt w 64-bitowego Snapdragona 410 z czterema rdzeniami i grafiką Adreno 306. Całość dopełnia 1,5 GB RAM-u, 16 GB pamięci wbudowanej (jest też slot na microSD) oraz dwa aparaty – przedni 5 Mpix, a główny 13 Mpix. Szkoda jedynie, że Koreańczycy nie zdecydowali się zastosować więcej pamięci operacyjnej, bo 2 GB coraz częściej można spotkać w smartfonach.

Główne miejsce na froncie Galaxy Grand 3 zajmie wyświetlacz o przekątnej 5,25 cala i rozdzielczości HD. Moim zdaniem współczynnik zagęszczenia pikseli wynoszący 267 ppi nie wygląda najlepiej w urządzeniu z końcówki 2014 roku, ale jeszcze jest do przeżycia. Choć zastosowanie rozdzielczości FullHD na pewno odbiłoby się negatywnie na ogólnej wydajności telefonu i cenie.

Samsung Galaxy Grand 3 / fot. TENAA
Samsung Galaxy Grand 3 / fot. TENAA

 

Na pokładzie znajdziemy Androida 4.4.4 KitKat, który powinien zostać szybko zaktualizowany do najnowszej obecnie wersji 5.0 Lollipop. Warto tu wspomnieć o wymiarach tego urządzenia – 146 x 74.8 x 7.95 mm. Oznacza to, że Samsung Galaxy Grand 3 będzie minimalnie cieńszy i węższy w porównaniu do swojego poprzednika, którego recenzję znajdziecie na naszej stronie. Niestety na razie nie posiadamy żadnych informacji na temat baterii, ale myślę, że nowy Grand dostanie ogniwo o pojemności około 2800-3000 mAh.

Bez wątpienia nowe urządzenia od Samsunga są coraz lepsze w swoich segmentach. Czy zobaczymy go jeszcze przed Świętami? Bardzo możliwe.

Co o nim myślicie? Czy uważacie, że jest godnym kontynuatorem serii Grand?

Źródło: TENAA przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *