Może nie każdy z Was słyszał o firmie Gresso, więc na początku dobrze by było, aby tą firmę przedstawić. Tak więc, Gresso jest rosyjską spółką, która produkuje między innymi bardzo luksusowe, a co za tym idzie, bardzo drogie smartfony. Ta wysoka cena, podyktowana jest materiałami użytymi do produkcji, a są nimi tytan i złoto. Takim urządzeniem jest smartfon Gresso Regal Black Edition, który dzisiaj został ogłoszony.

Dzisiaj firma Gresso na swojej stronie internetowej zaprezentowała luksusowy smartfon Regal Black Edition. Jest on bardzo podobny do smartfonów z rodziny Regal R (R1, R2 i R3), które kosztują od 3 do 5 tysięcy dolarów. Jak już wspomniałem wcześniej, firma ta zajmuje się produkcją bardzo drogich urządzeń, wykonanych z bardzo szlachetnych materiałów. Regal Black Edition został wykonany z tytanu, a co za tym idzie obudowa jest nieziemsko odporna na uszkodzenia. Przy produkcji wykorzystano także technologię PVD. Luksusu dodaje też pokrycie Regal Black Edition 18 karatowym złotem w kolorze białym lub żółtym. Ile przyjdzie zapłacić przyszłym nabywcom? Bardzo dużo, bo smartfon został wyceniony na 5000 dolarów. Aż mnie korci, aby powiedzieć tutaj, jak blado wypadają iPhone’y od Apple (oczywiście odnośnie ceny). Ale zostawmy ten temat, bo nie o Apple teraz mówimy. Cenę już znamy, a co kryje się pod maską?

Specyfikacja Gresso Regal Black Edition obejmuje 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli, który pokryty został szkłem Gorilla Glass 4. Sercem smartfona jest czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz (nie wiadomo jaki), który wspierany jest przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej. Do zdjęć posłużyć ma główny aparat 13-megapikselowy, a do selfie aparat w rozdzielczości 5-megapikseli. Całością zarządza Android w wersji 4.4 KitKat.

Trzeba przyznać, że Gresso Regal Black Edition prezentuję się bardzo ładnie. Specyfikacja nie jest jakaś super najlepsza, ale też nie jest zła. Smartfon jest w limitowanej edycji i jest ograniczony zaledwie do 999 sztuk. Tak więc, smartfon jest głównie dla tych co mają mnóstwo pieniędzy i nie wiedzą co z nimi robić. Ewentualnie można się zrzucić w kilka osób i sobie przekazywać na kilka dni, podobnie jak z pucharami. Oczywiście żartujemy 🙂

źródło: Gresso przez Ubergizmo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *