Wielbicielom mobilnych urządzeń nie trzeba przedstawiać firmy Corning. Sądzę, że każdy z Was bez problemu skojarzy ją ze szkłem o nazwie Gorilla Glass. Dziś producent zaprezentował nam kolejną, czwartą już generację, wytrzymałego szkła chroniącego wyświetlacze naszych urządzeń.

Większość smartfonów bez większych problemów radzi sobie z upadkami z niewielkich wysokości czy lekkimi zadrapaniami. Jednak kto z nas nie przeżył mini zawału serca w momencie, gdy nasz ukochany telefon upadł ekranem w dół? Któż nie zna tego uczucia, kiedy ręce drżą w czasie jego podnoszenia po takim upadku? Na szczęście z wielu takich sytuacji urządzenia wychodzą bez szwanku i wtedy właśnie postanawiamy sobie, że zakupimy dla nich super wytrzymałe etui. Firma Corning doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zbity ekran i tzw. „pajączek” to najgorsze, co może spotkać nasz nowy (i stary także) telefon. Dlatego też nieustannie pracuje nad udoskonaleniem swojego szkła. Spójrzcie tylko na poniższe wideo.

Zapowiedziane szkło Gorilla Glass 4 ma zapewnić ochronę podczas upadku na szorstkie i chropowate powierzchnie z wysokości aż 1 metra! Tak więc wyciągnięcie telefonu w celu zrobienia zdjęcia na ulicy czy tweetowanie podczas spaceru stanie się mniej ryzykowne 😉 Według zapewnień producenta, nowa generacja Gorilla Glass zwiększa szanse na to, że ekran w naszym smartfonie pozostanie nienaruszony aż a o 80%.

Corning Gorilla Glass 4 na tle poprzedniej generacji
Corning Gorilla Glass 4 na tle poprzedniej generacji / fot. Corning

Testowe próbki zostały już rozesłane do niektórych producentów. Możemy się więc spodziewać, że wkrótce na rynku pojawią się pierwsze urządzenia wyposażone w szkło Gorilla Glass 4. Oczywiście firma Corning nie daje nam gwarancji, że nowe szkło zapewni stuprocentową ochronę i odporność na wszelkie upadki. Jednak sami zapewne przyznacie, że lepsze to niż kosztowna naprawa w serwisie. Ja mam nadzieję, że szkło stanie się już standardem we wszystkich smartfonach i tabletach nadchodzącej generacji.

źródło: Engadget

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *