Samsung w przeciągu najbliższych miesięcy, zamierza zmienić nazewnictwo swoich modeli. Przykładem nowej linii urządzeń, może być zaprezentowany już rodzina Galaxy A, do której w najbliższym czasie dołączy seria E, o czym przeczytacie w tym wpisie. Dzisiaj w benchmarku został zauważony pierwszy jej przedstawiciel – Samsung Galaxy E7.

Najnowszy telefon od koreańskiego giganta będzie się wyróżniał specyfikacją, która nie kryje już dla nas żadnych niespodzianek. Zresztą, potwierdziły się tylko wcześniejsze plotki na ten temat. Serce SM-E700 będzie stanowić szeroko stosowany, 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Snapdragon 410 o taktowaniu 1,2 GHz, który zostanie wsparty przez 2 GB pamięci operacyjnej. Moim zdaniem taka ilość RAM, pozwoli na komfortową wielozadaniowość i pozwoli na płynne przechodzenie pomiędzy wcześniej otwartymi aplikacjami. Pod względem ekranu, Galaxy E7 ma wiele wspólnego z Samsungiem Galaxy Note II – ten z nowej serii  też ma mieć 5,5 cala i rozdzielczość HD, choć taka przekątna aż się prosi o zastosowanie matrycy Full HD. Prawdopodobnie takie rozwiązanie byłoby sporo droższe, a sam układ graficzny (Adreno 306) miałby problemy z wydajnością. Całość przypomina Samsunga Galaxy Grand 3, który również ma zadebiutować na przełomie tego i następnego roku.

Na nasze dane znajdziemy 16 GB pamięć wbudowaną. Z tyłu smartfona umieszczono aparat 12 Mpix, a na froncie ma zostać umiejscowiona kamerka 5 Mpix. Oba aparaty mają nagrywać filmy w jakości Full HD. Oczywiście pracą ma zarządzać Android 5.0 Lollipop, wzbogacony o nakładkę TouchWiz z Note’a 4 czy S5. Według wcześniejszych doniesień, energii dostarczy bateria 2950 mAh, skryta w jednobryłowej obudowie o grubości zaledwie 7,2 mm. Niestety spowoduje to brak możliwości rozbudowy pamięci. Myślę, że Samsung Galaxy E7 będzie stanowić ciekawą alternatywę dla konkurencji, bo pośród tańszych mid-endów ciężko znaleźć coś równie sensownego.

Samsung Galaxy E7
Samsung Galaxy E7 / fot. GFXBench

 

Sądzę, że seria E będzie stanowić mądre uzupełnienie urządzeń Samsunga. Wysoka jakość obudowy, przyzwoite podzespoły powinny zagwarantować sukces tego modelu, który prawdopodobnie zostanie zaprezentowany na początku 2015 roku. Co sądzicie o Samsungu Galaxy E7? Jak oceniacie jego specyfikację?

na zdjęciu: Samsung Galaxy A5
źródło: GFXBench przez Galaxy Club

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *