Wczoraj pojawiła się informacja, że być może już w lutym przyszłego roku pojawi się kolejna wersja Androida oznaczonego jako 5.1 Lollipop. Coraz bardziej jest to prawdopodobne, na co wskazuje sytuacja, jaka obecnie rozgrywa się na rynku i obecny stan najnowszego Androida. Widać, że idealny nie jest, bo na początku tego miesiąca pojawiła się już pierwsza poprawka. W pierwszej kolejności dostały ją Nexusy, a teraz aktualizacja trafiła do smartfonów Motoroli. 

Na początku grudnia Google udostępniło paczkę z poprawkami, którą oznaczono jako Android 5.0.1 Lollipop. Otrzymały ją urządzenia z rodziny Nexus, które borykały się z problemami z odtwarzaczem wideo czy obsługą błędnie wprowadzonego hasła. Użytkownicy zgłaszali także problemy z niewłaściwie działającym połączeniem WiFi. Po Nexusach przyszedł czas na kolejne smartfony, który ma dostęp do tej konkretnej łatki. Szacunek należy się Motoroli, bo to właśnie dla dwóch generacji Moto G pojawił się Android 5.0.1 Lollipop. 

Informację o aktualizacji otrzymało kilku użytkowników, co może świadczyć o tym, że cały proces już się rozpoczął i potrwa kilka kolejnych dni. Aktualizacja jest udostępniania stopniowo, więc każdy posiadacz Moto G zarówno pierwszej jak i drugiej generacji powinien ją niebawem otrzymać. Miło jest widzieć, że kolejny producent dba o swoich użytkowników i szybko udostępnia poprawki.

Android 5.0.1 Lollipop dla Moto G / fot. Droid-Life
Android 5.0.1 Lollipop dla Moto G / fot. Droid-Life

 

źródło: Droid-Life przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Obie generacje Motoroli Moto G otrzymują Androida 5.0.1 Lollipop”

  • Anonim Gal
    21 grudnia 2014 at 19:14

    A będzie Android 5.0.1 dla Moto G LTE