Zapewne wiele osób wypatruje na swoich urządzeniach aktualizacji do najnowszego Androida. W takiej sytuacji jestem też ja i z niecierpliwością czekam na zmiany jakie przyniesie Lollipop dla Galaxy Note 4. Szczęście mieli już posiadacze Galaxy S5 czy LG G3, dla których Lollipop jest już dostępny. A co jeśli jeszcze trochę poczekamy, ale w zamian za to dostaniemy lepszą, pozbawioną błędów wersję systemu?

Z każdą odsłoną Androida jest tak samo. Nowy numerek, nowa „słodka” nazwa, a potem kilka mniejszych aktualizacji, które poprawiały to i owo, czy wprowadzały nowe funkcje. Było tak w przypadku Jelly Bean, ale też przy KitKacie i wygląda na to, że podobnie będzie z najnowszym Lollipopem. W każdej wersji systemu daje się zauważyć jakieś niedociągnięcia, które Google stara się szybko „łatać”. Wydał już niewielką paczkę dla Nexusów, która wprowadziła Androida 5.0.1 i zniwelowała kilka drobnych błędów. Gdy szykuje się więcej zmian i poprawek zazwyczaj pojawia się wyższa cyfra, zaraz po pierwszej kropce, co można było zauważyć przy Jelly Bean i kolejnych jego wersjach od numeru 4.1 do 4.3.

Jak się okazuje, już w lutym przyszłego roku mamy poznać Androida 5.1 Lollipop, który wprowadzi całkiem sporą ilość poprawek, co sprawi, że najnowszy Android będzie jeszcze lepszy. Na liście, którą dostarcza serwis AndroidPit można znaleźć informacje o poprawie stabilności i wydajności całego systemu, lepszym zarządzaniu pamięcią RAM i baterią, zniwelowaniu problemu nagłego zamykania aplikacji, poprawie funkcjonowania komendy „Ok, Google” czy usunięciu problemów z powiadomieniami i dźwiękami. Wspomniano także o zmianie palety kolorów w Material Design czy dodaniu trybu wyciszonego (Silent Mode), którego z dziwnych powodów brakuje w aktualnej wersji Androida.

Nowa aktualizacja rzekomo ma być gotowa za nieco ponad dwa miesiące. Trzeba jednak do tego terminu jak i samej aktualizacji podchodzić z dystansem, bo nie zostało to w żadnym stopniu potwierdzone przez Google. Z drugiej strony taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny, patrząc na rozwój sytuacji w ubiegłych latach, bo mniejsze aktualizacje pojawiały się dosyć często. A co Wy o tym myślicie?

źródło zdjęcia: Frandroid.com
źródło: AndroidPit

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 replies on “Czekacie na najnowszego Androida? W lutym ma pojawić się Android 5.1 Lollipop”

 • komentator 51
  20 grudnia 2014 at 13:01

  ja mam s5 i nie dostałem lollipopa

  • pikenejm
   17 marca 2015 at 00:27

   bądź szczęśliwy z tego powodu 🙂

 • Mikołaj
  28 grudnia 2014 at 15:02

  …bo byłeś niegrzeczny ;P

 • DorotaJ
  28 grudnia 2014 at 15:32

  a kiedy będzie lollipop dla S5 z Orange?

  • brekii
   14 marca 2015 at 10:45

   Nigdy, Orange nie dba o klientów. Lepiej kupić tel na raty bez brandu i wsadzić prepaida..

   • Galaxy S5
    19 marca 2015 at 13:38

    Jest juz lollipop od orange 🙂 Od połowy lutego z niego korzystam 😉

 • An
  4 marca 2015 at 08:05

  Mamy marzec i dopiero 5.0.1 trafił do niektórych urządzeń gdzie tam do 5.1 jeszcze sobie poczekamy,,, ;-(

 • misiolini
  4 kwietnia 2015 at 18:27

  mamy kwiecień i dalej niema a 5.0 to porażka jakich mało