Inteligentne zegarki są stosunkowo nowymi urządzeniami, które dopiero co zyskują naszą sympatię. Niewątpliwie ułatwiają one codzienne korzystanie ze smartfona. Na początku były one bardzo drogie, ale na szczęście teraz można je już kupić w rozsądnej cenie. Oczywiście im tańsze tym mniej oferują opcji, ale nadal zachowują te najważniejsze, czyli odbieranie powiadomień. Takim smart-zegarkiem jest chociażby Goclever Chronos Eco, którego okazję testować ma Krzysiek. A co powiecie na akcesorium, które zamieni nasz zwykły zegarek w inteligentny zegarek? Firma Montblanc, która specjalizuje się w bardzo drogich, eleganckich i luksusowych zegarkach, ma na to dosyć ciekawe rozwiązanie.

Akcesorium Montblanc e-Strap – bo o nim mowa – ma właśnie przekształcić nasz zegarek w smartwatch. Brzmi ciekawie prawda? No dobra, ale pewnie zadajecie sobie pytanie, w jaki sposób ma to zrobić? Rozwiązanie jest proste. Wystarczy, że zdejmie się dotychczasowy pasek, który jest wmontowany w zegarku i zamieni się go na pasek z e-Strap. Takim sposobem mamy nadal bardzo elegancki zegarek z funkcjami smart. Gdy przyjdzie do nas powiadomienie o połączeniu przychodzącym w smartfonie, akcesorium e-Strap nas o tym poinformuje za pomocą wibracji. Urządzenie umożliwia też zliczanie kroków, długości naszej ostatniej podróży oraz oblicza ilość zużytych kalorii. Wszystkie te dane zbierane są za pomocą aplikacji.

Co ciekawe, dzięki Montblanc e-Strap można wydać polecenie zrobienia zdjęcia przez nasz smartfon oraz pozwala zdalnie sterować odtwarzaniem muzyki na smartfonie. Nie mogło zabraknąć funkcji Find-Me, za pomocą której będziemy mogli znaleźć zegarek i odwrotnie.

Aplikacja do Montblanc e-Strap
Aplikacja do Montblanc e-Strap / fot. A Blog To Watch

 

Jeśli chodzi o specyfikację to mamy dotykowy czarno-biały wyświetlacz OLED o rozdzielczości 128 x 36 pikseli. Bateria w e-pasku jak zapewnia producent ma wystarczyć na 5 dni bez konieczności ładowania. Montblanc e-Strap współpracuje z Samsung Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy Note 3, Galaxy Note 4 i z wybranymi smartfonami z systemem Android 4.3 lub wyższym. Po za tymi urządzeniami, akcesorium e-Strap współpracuje także z Apple iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6 i iPhone 6 Plus.

Na koniec warto dodać, że e-Strap jest odporny na wodę, ciepło i ogień. Wykonany jest z prawdziwej skóry. Kosztuje 250 euro, co na nasze daje ok. 1080 zł. Firma Montblanc przygotowuje również wersję e-Strap z bransoletką, która kosztować będzie 450 euro (ok. 1940 zł). Akcesorium ma zadebiutować na zegarkach z linii Montblanc Timewalker Urban Speed, których cena rozpoczyna się od 2990 euro (ok. 12880 zł).

źródło: A Blog To Watch przez PhoneArena, GigaOm

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Montblanc e-Strap – ciekawe akcesorium, które zmieni zwykły zegarek w smartwatch”

  • GOSC
    6 lutego 2015 at 10:51

    Drogo ale ciekawy kierunek rozwoju. Przydała by się smart-branzoleta do mojego casio.