Sony już raz pokazało trzecią generację swojego smartwatcha. Było to na ubiegłorocznych targach IFA w Berlinie, gdzie obok zegarka zadebiutowała też rodzina urządzeń Xperia Z3 – tablet, flagowy smartfon i jego wersja Compact (Czytaliście już recenzję tego modelu?). Trzeba przyznać, że smartwarch do najładniejszych nie należał, bo gumowa „obudowa” z głównym modułem z Androidem Wear wyglądała gorzej niż wcześniejszy model SW2. Sony chyba też się o tym przekonało, bo na CES 2015 pokazało swój najnowszy smart-zegarek w nowej odsłonie – z metalową obudową i paskiem.

Choć na wrześniowych targach w Berlinie największy zachwyt w hali Sony wywołał na mnie smartfon Xperia Z3 Compact, to do kolejnego smartwacha też na chwilę podszedłem i przyjrzałem mu się bliżej. Nawet powstał z tego dosyć humorystyczny materiał wideo, który został ochrzczony nazwą najkrótszej recenzji Sony Smartwatch 3. Oczywiście nie było w nim ani krzty złośliwości, a było to efektem kilku godzin spędzonych na targach i kilku kilometrów w nogach. Smartwatch 3 miał w sobie system Android Wear  co było sporą nowością, ale zerwał z wysokiej jakości wykonaniem, które prezentował poprzedni zegarek. Kolejna odsłona trzeciego smartwatcha Sony jest jednak dużo lepsza i wiecie co, nawet mi się podoba.

Sony na CES 2015 pokazało Smartwatch 3 w zupełniej nowej, metalowej odsłonie. Zarówno pasek jak i cała koperta zostały wykonane ze stali nierdzewnej i wreszcie zegarek wygląda tak, jak na najlepsze urządzenie wearables w ofercie Japończyków przystało. Pod względem specyfikacji nic się nie zmieniło. Smartwatch ma 1,6-calowy ekran o rozdzielczości 320 x 320 pikseli, a w środku pracuje układ Snapdragon 400 we współpracy z 512 MB pamięci RAM. Jest też całkiem pojemna jak na smartwache bateria, bo o pojemności 420 mAh i 4 GB na dane. Zegarek od Sony wspiera też normę IP68, co pozwala zamoczyć urządzenie w wodzie.

Sony Smartwatch 3 / fot. Sony
Sony Smartwatch 3 / fot. Sony

 

Na chwilę obecną nie wiadomo, ile bardziej prestiżowa wersja Smartwatcha 3 będzie kosztować, ale wiemy, że ma pojawić się w sprzedaży w przyszłym miesiącu. Choć Smartwatch 3 ma być dostępny globalnie, to nie ma pewności, czy w ogóle trafi do naszego kraju. Patrząc jednak na to, jak przedstawia się sytuacja z normalną wersją zegarka, mam pewne wątpliwości do tego, czy najnowszy gadżet Sony pojawi się w Polsce.

źródło: XperiaBlog

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *