Targi CES 2015 w Las Vegas docierają do półmetka i wszystko co najważniejsze już raczej zostało zaprezentowane. Poznaliśmy sporo nowego sprzętu, ale dla mnie największymi faworytami w kategorii „najgorętsza nowość” są dwa smartfony. Pierwszy to Asus Zenfone 2, przy których Tajwańczycy pokazali, że można stworzyć smartfon ze świetną specyfikacją i w dobrej cenie. Drugi to LG G Flex 2, czyli kolejny smartfon z „bananową” obudową. Było też trochę osobistych gadżetów, ale chyba największe zaciekawienie wywołał tajemniczy smartwatch od LG, który znalazł się na ręku CEO firmy Audi.

LG na swojej konferencji prasowej skupiło się głównie na następcy smartfonu LG G Flex i telewizorach OLED. Nie pokazali żadnego urządzenia wearables, a to pewnie dlatego, że szykują coś na targi MWC 2015, które na początku marca odbędą się w Barcelonie. Mimo tego, że oficjalnie nic nie pokazano, to redaktorom z serwisu The Verge udało się jednak uchwycić w obiektywie pewien smartwatch stworzony przez LG.

Na konferencji Audi, Ulrich Hackenberg, CEO firmy miał na swoim nadgarsku nikomu nieznany smart-zegarek. Jak się później okazało, że smartwatch został stworzony przez firmę LG na specjalne życzenie Audi, by pokazać, w jaki sposób można sterować samochodem z poziomu zegarka. Smartwatch jest bardzo podobny do LG G Watch R i na szczęście na tym się kończy. Jak dobrze, że nie jest to druga generacja smartwatcha, bo po prostu wygląda gorzej. Można zauważyć, że w wersji dla Audi doszły dwa dodatkowe przyciski, a koperta zmieniła kolor na srebrny. Poza tym, lekko odmieniono oprogramowanie, tak by bardziej utożsamić zegarek z niemieckim producentem samochodów.

Smartwatch LG / fot. The Verge
Smartwatch LG / fot. The Verge

 

źródło: The Verge

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *