Konferencja Koreańczyków miała miejsce w poniedziałek o godzinie 23.00 czasu polskiego. Zaprezentowano na niej kilka ciekawych urządzeń i rozwiązań. Wśród nich znalazły się nowej generacji piekarniki, zmywarki, czy lodówki. Ale wisienką na torcie były zdecydowanie telewizory. Samsung wprowadzi na rynek aż 27 nowych telewizorów z trzech serii telewizorów SUHD — JS9500, JS9000 i JS8500 — o dziewięciu różnych przekątnych ekranu (od 48 do 88 cali), dzięki czemu klienci oczekujący doskonałej jakości obrazu będą mogli wybrać telewizor, który najlepiej odpowiada ich potrzebom.

 

Firma Samsung Electronics zaprezentowała bogatą ofertę telewizorów SUHD TV, wyznaczając nowe standardy jakości treści UHD i zapewniając całkowicie nowy poziom komfortu oglądania. Telewizor SUHD rozpoczyna erę telewizorów wykorzystujących technologię wyświetlania opracowaną przez firmę Samsung, silnik remasterujący SUHD oraz funkcje Smart TV oparte na systemie Tizen.

Już na samym początku komunikatu, Samsung chwali się, że innowacyjny telewizor SUHD to milowy krok w rozwoju technologii UHD.  Obce są mu ograniczenia typowe dla starszych wyświetlaczy, dzięki czemu zapewnia doskonałą jakość obrazu, niezwykle głęboki kontrast, olśniewającą jasność i spektakularne kolory. Telewizory Samsung SUHD wyposażono w wiele nowych, ciekawych funkcji. Jest to między innymi silnik remasterujący SUHD, który zapewnia niezrównaną jakość obrazu, czy stylowy zakrzywiony ekran, oferujący niezapomniane wrażenia wizualne oraz funkcje Smart TV oparte na systemie Tizen.

Dzięki bogatym tradycjom i duchowi innowacyjności wciąż pokonujemy kolejne ograniczenia, oferując użytkownikom nowe możliwości w dziedzinie domowej rozrywki. Niezależnie od źródła, z którego pochodzą treści, Samsung oferuje najwyższą jakość obrazu w branży, a nowe telewizory SUHD pozwolą nam zachować status lidera. Użytkownicy mogą mieć pewność, że jesteśmy niezwykle zdeterminowani w dążeniu do ciągłego podnoszenia poziomu domowej rozrywki w nadchodzących latach.

– powiedział HS Kim, prezes działu wyświetlaczy w Samsung Electronics

Dzięki wykorzystaniu opracowanej przez Samsung przyjaznej dla środowiska powłoki nanokrystalicznej oraz inteligentnego silnika remasterującego SUHD zapewniającego doskonałą jakość obrazu telewizory Samsung SUHD oferują niezrównany kontrast, jasność, reprodukcję barw i poziom szczegółów, a wszystko to z myślą o najwyższym komforcie oglądania.

Samsung SUHD JS9500
Samsung SUHD JS9500 / fot. Samsung

 

Telewizor Samsung SUHD TV JS9500 wyróżnia się zaprojektowaną przez Samsung fazowaną ramką, która nadaje ekranowi większą głębię i sprawia, że zawieszony na ścianie telewizor wygląda jak dzieło sztuki. W przypadku modelu SUHD TV JS9000 dopracowano również wygląd tylnego panelu, któremu nadano efektowny, falisty kształt.

Od 2015 roku wszystkie telewizory Samsung Smart TV, w tym nowy telewizor SUHD, będą oparte na otwartej platformie Tizen obsługującej standard sieciowy dla rozwoju aplikacji TV. Dzięki wykorzystaniu systemu Tizen nowa platforma Smart TV firmy Samsung nie tylko oferuje wiele nowych funkcji, lecz także pozwala użytkownikom na intuicyjny dostęp, zapewniając im bardziej zintegrowane centrum rozrywki oraz znacznie większy wybór treści.

Samsung SUHD JS9000
Samsung SUHD JS9000 / fot. Samsung

 

Tizen ma być prosty i łatwy w udostępnianiu treści na telewizorze z innych urządzeń. Zmieniony interfejs Smart Hub jest wyświetlany na jednym ekranie, co ułatwi nawigację i przyspiesza dotarcie do poszczególnych funkcji. Atutem nowego interfejsu jest szybkość i łatwy dostęp do treści. Na ekranie wyświetlane są elementy, z których użytkownik korzystał ostatnio, oraz indywidualnie dobrane rekomendacje kolejnych opcji rozrywki. Zoptymalizowano także system nawigacji w Smart Hub – jest jeszcze bardziej atrakcyjny estetycznie i umożliwia czterokierunkowe sterowanie.

Dzięki funkcji Quick Connect Samsung Smart TV automatycznie rozpoznaje smartfony Samsung po sparowaniu urządzeń za pomocą technologii BLE (Bluetooth Low Energy). Konsumenci zyskają dostęp do filmów i programów telewizyjnych w jakości UHD od różnych firm. Dzięki aplikacji Samsung Sports Live będzie można oglądać transmisje sportowe i zobaczyć wyniki poszczególnych drużyn. Dzięki PlayStation Now będzie można grać w gry dostępne (w chmurze) na PlayStation 3 bez posiadania samej konsoli. Wystarczy podłączyć kontroler do TV. Niestety ta opcja jest dostępna tylko dla użytkowników mieszkających w Ameryce Północnej. A za sprawą aplikacji Milk Video będziemy mieli dostęp do najpopularniejszych i najciekawszych wideoklipów publikowanych w Internecie oraz płatnych treści. Niektóre z tych funkcji zostały omówione w filmie, który macie u góry.

Samsung SUHD JS9000
Samsung SUHD JS9000 / fot. Samsung

 

źródło: informacja prasowa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Samsung wysoko stawia poprzeczkę. Nowa seria telewizorów Samsung SUHD z Tizenem”

 • Mariusz G.
  8 stycznia 2015 at 20:33

  Tylko co ja obejrzę na monitorze UHD??? znam opinię klienta który kupił telewizor UHD a po włączeniu w domu… no cóż stwierdził że najlepiej by go oddał bo jednak w domu to nie to samo co jakiś przykładowy pliczek w 4k przygotowany przez producenta.. Wszystko byłoby fajnie-jakbym miał co na tym oglądać.
  Serio potrzebujemy UHD?Serio? :).JAk widzę u znajomych co mają FHD i oglądają telewizję to szlag by mnie trafił.. polska TV jest daleko za murzynami-no chyba,że na zachodzie puszczają w 4k 🙂

  • 8 stycznia 2015 at 22:24

   Wszystko się zgadza, to co piszesz. Prędzej czy później telewizja będzie musiała dostosować się pod trend tworzonych TV w takiej rozdzielczości. Samsung nawiązał współpracę z kilkoma firmami, które produkują treści. Tworzą i przekształcają treści tak, aby były w jak najlepszej jakości na tego typu TV.