Niedawno Samsung wprowadził w życie swoją nową politykę modelową. Już poznaliśmy zupełnie nowe serie Galaxy A i Galaxy E, jednak w najbliższym czasie zostanie zaprezentowany Samsung Galaxy J1, który prawdopodobnie jest pierwszym przedstawicielem rodziny Galaxy J. Co wyróżnia ten telefon? 

Samsung Galaxy J1 ma być urządzeniem na każdą kieszeń. Będzie to produkt niżej pozycjonowany niż ostatnie premiery Koreańczyków. Smartfon zostanie wyposażony w czterordzeniową, 64-bitową jednostkę Marvell PXA1908 1,2 GHz oraz GPU od Vivante. Całość uzupełnia 1 GB RAM i 4 GB pamięci wbudowanej, ale na całe szczęście nie zapomniano o slocie na kartę microSD. Na froncie budżetowego Galaxy znajdziemy ekran 4,3 cala o rozdzielczości 800×480 pikseli, wykonany w technologii TFT LCD. Myślę, że zastosowanie takiego wyświetlacza, zostało spowodowane tylko i wyłącznie chęcią utrzymania niskiej ceny urządzenia. Za zasilanie z kolei odpowiada bateria o pojemności 1850 mAh.

Nowy smartfon Samsunga został wyposażony w dwa aparaty: tylny o matrycy 5 Mpix, i 2-megapikselowy przedni. Jednak taki duet dotyczy tylko wersji z LTE, bo w modelu 3G rozdzielczość przedniej kamerki została zmniejszona do skromnego VGA. Jeszcze parę lat temu podobne parametry kamerki do selfie posiadała większość flagowców. Galaxy J1 działa w oparciu o Androida 4.4.4 KitKat, wzbogaconego o nakładkę TouchWiz. Producent zdecydował się na wprowadzenie do swojego najnowszego modelu kilka dodatków, znanych chociażby z „eS-piątki” jak tryb Ekstremalnego Oszczędzania Baterii. Według mnie jest to bardzo dobra decyzja Koreańczyków, przez co daje wszystkich użytkownikom dostęp do najnowszych rozwiązań. Dotychczas budżetowe Galaxy były „wykastrowane” z większości funkcji, co na pewno stanowiło sporą wadę.

Według ostatnich informacji SM-J100 pojawi się w aż 4 wariantach: LTE, dual SIM LTE, dual SIM 3G oraz 3G. Jestem ciekaw, jak bardzo będą się różnić od siebie poszczególnych wersje, jeśli chodzi o cenę i jaki wariant będzie dostępny w Polsce (o ile w ogóle będzie). Sam smartfon zostanie zaprezentowany światu jeszcze w tym tygodniu, bo już 14 stycznia.

Samsung Galaxy J1 / fot. SamMobile
Samsung Galaxy J1 / fot. SamMobile

Uważam, że Galaxy J1 będzie dobrym początkiem dla wszystkich kolejnych low-endów Samsunga. Bez wątpienia linia J wygląda znacznie lepiej niż Core czy Trend. Na pewno kolejne modele tej serii staną się godnymi konkurentami dla smartfonów od chińskich firm. Szkoda, że aktualnie nie znamy żadnych szczegółów, dotyczących ceny, ale jak tylko będziemy mieć więcej informacji, na pewno je Wam przekażemy.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *