LG i Samsung są dwiema największymi firmami w Korei Południowej, które rywalizują między sobą chociażby w dziedzinie smartfonów i tabletów. Do tej pory w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości Samsung na swoim rodzimym rynku nie miał konkurencji, aż do dziś. LG właśnie zaprezentowało swoje pierwsze gogle dla miłośników wirtualnej rzeczywistości.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że gogle VR od LG powstały przy współpracy z Google, a co za tym idzie firma z Mountain View stworzyła również oprogramowanie na jakim pracują okulary LG. Sam gadżet nosi nazwę VR for G3, więc jak sama nazwa wskazuje, gogle wirtualnej rzeczywistości dedykowane są na tą chwilę tylko dla flagowca Koreańczyków. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Gear VR, który także dedykowany jest dla Galaxy Note 4.

Gogle VR for G3 stworzone zostały z tworzywa sztucznego (z plastiku) i jak widać ze zdjęć poniżej posiadają one specjalne otwory na głośnik i tylne przyciski G3 tak, aby w łatwy sposób można było zmieniać głośność w smartfonie. Twarda obudowa ukrywa wbudowany magnes neodymowy, który umożliwia sterowanie smartfonem za pomocą jego żyroskopu bez konieczności dotykania ekranu.

Niestety nie poznaliśmy ceny jaką przyjdzie nam zapłacić za ten gadżet. Ale stawiam na to, że będą tańsze od Gear VR. Na razie LG zapowiedziało, że gogle VR for G3 będą dostępne na wybranych rynkach, ale nie zdradziło na jakich. Warto dodać, że gogle będą dodawana za darmo przy zakupie G3, gdy już trafią na rynek. Obecni użytkownicy LG G3 być może będą musieli za taki dodatek zapłacić, ale to też nie jest jeszcze potwierdzona informacja.

źródło: LG przez engadget

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *