Firma Vertu jest znana jako producent bardzo drogich smartfonów dla najbardziej wybrednych klientów o odpowiedniej wielkości portfela. Ich wszystkie telefony są wykonywane ręcznie z wysokiej klasy materiałów i wyróżniają się na tle innych. Najnowszy smartfon od Brytyjczyków pokazuje jednak również, że luksusowe modele mogą mieć bardzo dobrą specyfikację. Poznajcie model o bardzo długiej nazwie – Vertu Pure Jet Red Gold.

Nowość od Vertu wyróżnia się zastosowaniem niecodziennych materiałów do wykonania obudowy. Warto tu wspomnieć o przyciskach z czerwonego złota, ramce z tytanu i dekoracji ze skóry cielęcej. Jednak kluczową sprawą w przypadku absolutnie każdego urządzenia mobilnego jest specyfikacja. Pure Jest Red Gold został wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 801 MSM8974AB z 4 rdzeniami Krait 400 o maksymalnym taktowaniu 2,3 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej RAM i aż 64 GB pamięci wbudowanej. Sam wyświetlacz ma przekątną 4,7 cala i rozdzielczość Full HD. Niestety nie wiadomo, w jakiej technologii został wykonany ekran, choć prawdopodobnie jest to IPS TFT LCD.

Producent chwali się aparatem głównym, który został stworzony przez firmę Hasselblad. Szkoda jedynie, że jest to matryca CMOS BSI o rozdzielczości 13 Mpix, która charakteryzuje się dosyć przeciętnymi parametrami. Kolejną zaletą mają być głośniki produkcji Bang & Olufsen. Jestem ciekawy, czy dorównają maksymalnej głośności tych z Samsunga Galaxy Note 4 czy jakością z audio HTC One M8.

Vertu Pure Jet Red Gold / fot. Vertu
Vertu Pure Jet Red Gold / fot. Vertu

 

Na razie brak informacji, dotyczących przedniego aparatu czy baterii. W dodatku nie wiadomo, która wersja Androida została zainstalowana na pokładzie tego Vertu.

Vertu Pure Jet Red Gold / fot. Vertu
Vertu Pure Jet Red Gold / fot. Vertu

 

Cena Vertu Pure Jet Red Gold wynosi aż  $21,900. Zapewne niektórzy pomyślą, że pomyliłem się o jedno zero, ale tak jest rzeczywiście cena tego niecodziennego smartfonu. Za tą kwotę otrzymujemy flagowy smartfon wysokiej jakości, choć równie dobrze możemy kupić nową Skodę z salonu. Dla potencjalnych klientów nie jest to jednak ważne i kupią ten smartfon bez względu na wszystko i na pewno cena nie będzie żadną przeszkodą.

źródło: Luxury Launches przez Phone Arena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *