Huawei ogłosił swój pierwszy inteligentny zegarek z systemem Android Wear podczas Mobile World Congress. Huawei Watch, o którym mowa, wygląda po prostu obłędnie. Firma Huawei chwali się, że w tworzeniu tak pięknego smartwatcha towarzyszył im zespół projektantów. Widać, że ta współpraca się opłaciła.

Na pierwszy rzut oka, zegarek nawiązuje swoim wyglądem do klasycznych zegarków. Pod tak niepozornie wyglądającym zegarkiem kryją się funkcje znane ze smart-zegarków. Pierwszy tego typu gadżet chińskiego producenta charakteryzuje się okrągłym, 1,4-calowym wyświetlaczem w rozdzielczości 400 x 400 pikseli (286 ppi). Sam ekran zaś został wykonany w technologii AMOLED. Wyświetlacz chroniony jest przez szafirowe szkło, które odporne jest na zarysowania. Co ciekawe, ekran może być użytkowany w rękawiczkach i gdy mamy mokre ręce. Jest to z pewnością jedna z mocniejszych zalet tego sprzętu. Huawei Watch zasila procesor firmy Qualcomm o taktowaniu 1,2 GHz, który wspierany jest przez 512 MB RAM. Poza tym smartwatch posiada 4 GB pamięci wewnętrznej i Bluetooth 4.1.

We wnętrzu Huawei Watch znajduje się cała masa różnych czujników w tym 6-cio osiowy czujnik, monitor pracy serca oraz barometr. Sześcio osiowy czujnik w zegarku rozpoznaje jaki typ ruchy w danym momencie użytkownik będzie wykonywać i automatycznie będzie rejestrować odpowiednie dane. Chodzi oczywiście o chodzenie, bieganie, jazdę na rowerze itp. Zegarek umożliwi również odbieranie wiadomości SMS, e-mail, powiadomienia z kalendarza, aplikacji i przychodzących połączeń.

Huawei Watch
Huawei Watch / fot. Galaktyczny

 

Huawei Watch będzie można spersonalizować według swoich upodobań. Będzie można wybrać rodzaj paska, który może być skórzany, materiałowy i pewnie w postaci bransolety oraz kolor. Tutaj do wyboru będzie złoty, srebrny i czarny.

Smart-zegarek będzie dostępny w ponad 20 krajach na całym świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Argentynie, Australii, Brazylii, Kanadzie, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Włoszech, Japonii, Norwegii, na Filipinach, w Rosji, Singapurze, Korei Południowej, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jak widzicie nie pojawiła się Polska. Najwidoczniej my nie jesteśmy godni, aby taki gadżet posiadać. Nie mniej jednak mam nadzieję, że w późniejszym czasie również w Polsce będziemy mogli zakupić smartwatcha firmy Huawei. Na tą chwilę będziemy musieli sobie ściągać gadżet na własną rękę. Dokładna cena i dostępność w poszczególnych krajach zostanie podana w późniejszym terminie.

źródło: Huawei przez AndroidCentral

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *