Rumuński producent zaprezentował na targach MWC nowy model X2 Soul PRO. Niewątpliwie PRO zaskakuje bardzo smukłym wyglądem i niezłą specyfikacją. Co prawda znacząco nie różni się od swojego poprzednika, ale kilka rzeczy poprawiono. Najważniejsze jest to, że smartfon jest jeszcze cieńszy.

X2 Soul PRO wpisuje się w trend bardzo cienkich smartfonów ze szklanym tylnym panelem. Chociaż rozwiązanie to nie jest pozbawione minusów, nie można odebrać rumuńskiemu produktowi klasy i bardzo smukłej obudowy. 5,5 mm grubości to faktycznie bardzo mało, a dodatkową niespodzianką jest fakt, że obiektyw aparatu, który posiada 13 MPix nie wystaje poza obrys obudowy. Producent postanowił poprawić przednią soczewkę i umieścił matrycę o 8 Mpix. Warto wspomnieć o bardzo cienkich ramkach, przez co 5,2-calowy ekran o rozdzielczości FullHD wypełnia praktycznie cały przedni panel na szerokość.

Sercem urządzenia jest 64-bitowy, 8 rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,7 GHz, który w zestawie z układem graficznym Mail T-760 oraz 2 GB pamięci RAM powinien zapewnić wystarczającą płynność w grach i multimediach. Ciekawostką jest fakt, że model PRO obsługuje dwie karty SIM i nie zapomniano również o wsparciu LTE. W informacji prasowej niestety nie podano informacji o rodzaju zastosowanego szkła zarówno z przodu jak i z tyłu. Miejmy nadzieję, że jest to Gorilla Glass 4 lub chociaż wcześniejsza generacja. PRO posiada również większą baterię niż poprzednik, a dzięki wbudowanemu trybowi oszczędzania energii, akumulator o pojemności 2700 mAh ma zapewnić do 13 godzin rozmów i 11 dni w staniu czuwania.

Urządzenie będzie dostępne w czarnej oraz białej wersji kolorystycznej. Jedna z najmilszych niespodzianek na koniec. Cena jaką ustalił producent w przedsprzedaży do 1699 złotych. Jak myślicie, czy ten niezwykle ciekawy model w atrakcyjnej cenie ma szansę podbić nasz rynek?

źródło: AllView

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Allview X2 Soul PRO – bardzo smukły flagowiec od Allview”

  • pakow
    9 marca 2015 at 14:37

    Gdyby nie kiepska reputacja firmy, może bym się zainteresował….