Na targach MWC 2015 firma Lenovo pokazała dwa nowe tablety z rodziny A, których cena waha się miedzy 129, a 190 dolarów za podstawowe modele z Wi-Fi. Mowa o Lenovo TAB 2 A10 i  TAB 2 A8. Tablety wyglądają naprawdę ładnie no i specyfikacja też może zachęcać do zakupu.

Lenovo TAB 2 A10 posiada 10-calowy wyświetlacz IPS LCD w rozdzielczości Full HD, zasilany przez 64-bitowy, czterordzeniowy procesor MediaTek z 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięcią wewnętrzną, którą można rozbudować do 32 GB. Jedną z największych zalet urządzenia jest jego bateria – 7200 mAh, która ma umożliwić nieprzerwaną pracę przez 10 godzin. Brzmi obiecująco, ale zobaczymy jak będzie spisywać się w rzeczywistości.

Do zdjęć posłuży nam główny aparat 8 Mpix i przedni 5 Mpix. To wszystko zapakowane zostało w obudowie, która ma 8,9 mm grubości, a sam tablet waży 509 gramów. TAB 2 A10 posiada Androida 4.4 KitKat, co wydaje się być dziwnym posunięciem Chińczyków skoro jest to ich flagowy tablet na ten rok. Na szczęście urządzenie dostanie aktualizację do Androida 5.0 Lollipop, ale nastąpi to dopiero w czerwcu. TAB 2 A10 będzie dostępny zaś w kwietniu i kosztować będzie 199 dolarów za wersję z Wi-Fi i 279 dolarów za wersję z modemem LTE.

Drugą nowością jest Lenovo TAB 2 A8 z 8-calowym ekranem IPS o rozdzielczości HD. Sercem tabletu jest 64-bitowy, czterordzeniowy procesor MediaTek 8161, który wspierany jest przez 1 GB pamięci RAM. Na przechowywanie plików zostało oddane przyszłym użytkownikom 16 GB pamięci wbudowanej. Bateria w tym modelu ma pojemność 4200 mAh i jak twierdzi chiński producent ma wytrzymać do 4 godzin bez ładowania. Zdjęcia wykonamy za pomocą tylnego aparatu 5 Mpix, i przedniego w rozdzielczości 2 Mpix. Po wyjęciu z pudełka TAB 2 A8 będzie działać na Androidzie 5.0 Lollipop. Nie rozumiem zatem, dlaczego lepsza wersja nie posiada najnowszego systemu. Tablet posiada 8,9 mm grubości i waży 360 gramów. A8 jest w wersji Dual SIM i występuje w wersji Wi-Fi i LTE, a jego sprzedaż rusza w czerwcu. Model Wi-Fi wyceniony został na 129 dolarów, a wersja z LTE na 179 dolarów i dostępny będzie w czterech kolorach – białym (Pearl White), Ebony, niebieskim (Midnight Blue) i różowym (Neon Pink).

Tablety prezentują się świetnie zarówno z zewnątrz, jak i środka. Mam nadzieję, że będą dostępne też w Polsce, a ceny nie będą zawyżone.

źródło: Lenovo przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *