Jakiś czas informowaliśmy Was o nowej strategii Samsunga, która polega między innymi na wprowadzeniu nowych nazw linii modelowych i ograniczeniu liczby oferowanych urządzeń. Niedługo na rynek może trafić nowa seria od Koreańczyków oznaczana jako Galaxy H. Jeśli tak się stanie będzie to już czwarta młoda rodzina urządzeń mobilnych, zaraz po Galaxy A, Galaxy E oraz Galaxy J.

Informacja o nowej linii od Samsunga poznaliśmy, dzięki „wyciekowi” z Koreańskiego Urzędu Patentowego. Właśnie tam zostały zgłoszone dwie nazwy – Galaxy H1 oraz Galaxy H7. Na chwilę obecną nie posiadamy na ich temat prawie żadnych informacji, ale możemy być pewni jednego – będą działać w oparciu o system Android z nakładką TouchWiz.

Sądzę, że będą to urządzenia z niższego segmentu. Skoro pośród mid-endów znajdziemy serie Galaxy A i Galaxy E, a na najwyższej półce są pozycjonowane Galaxy S oraz Galaxy Note, to czy Samsung wzbogaciłby ofertę w tych segmentach? Szczerze w to wątpię. Spodziewam się, że nowe urządzenia będą uzupełnią paletę po wycofaniu z oferty Trend’ów, pierwszej generacji Core’ów czy mini. Spójna polityka powinna prędko przynieść owoce.

W ich wnętrzu zapewne znajdziemy procesory Qualcomma, choć istnieje szansa, że za SoC będzie odpowiadać Mediatek lub Spreadtrum (ich układy znajdują się w niektórych tabletach Koreańczyków). Osobiście liczę na ponadprzeciętną jakość wykonania, ale myślę jednak, że największym atutem serii Galaxy H powinna być cena. Jeżeli zostanie ustalona na rozsądnym poziomie, konkurencja w postaci Motoroli Moto E czy Nokii Lumii 530 ma się czego bać.

Samsung Galaxy H
Galaxy H1 i Galaxy H7 / fot. GalaxyClub

Dobrze, że Samsung wreszcie zaczął wprowadzać spójne linie modelowe. Od teraz każda osoba, nawet laik, powinna dać sobie radę w rozpoznaniu przynależności każdej serii do poszczególnych segmentu.

źródło: Korean Intellectual Property OfficeGalaxy Club przez Phone Arena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *